Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rozmaitoœci

Za rok wakacje w Grecji będš droższe?

Pixabay
Na 32 wyspach greckich od 1 stycznia 2018 roku będzie obowišzywać wyższa stawka VAT-u, informuje portal Greek Travel Pages

Grecja podniosła VAT na produkty i usługi już na poczštku tego roku. W pierwszym etapie z programu wyłšczone były 32 wyspy Dodekanezu i Regionu Wysp Egejskich Północnych. Od stycznia 2018 roku stawka podatku od wartoœci dodanej zostanie jednak wyrównana w stosunku do pozostałych częœci kraju.

VAT wzroœnie z 5, 9 i 17 procent do odpowiednio 6, 13 i 24 procent. Koszty podstawowych produktów spożywczych, w tym mięsa, ryb, owoców, warzyw i oliwy będš wyższe około 3,7-4 procent. Od stycznia trzeba będzie od nich odprowadzać 13-procentowy podatek. Podwyżki nie ominš też usług i towarów, takich jak samochody, paliwo, papierosy, alkohol i połšczenia telefoniczne, na które nałożony zostanie 24-procentowy VAT.

Wyspy, których dotyczš zmiany, to między innymi popularne kierunki turystyczne, w tym Kos, Lesbos, Samos i Chios. Obecna 30-procentowa zniżka na VAT potrwa do końca tego roku.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL