Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rodzina

RPD ponownie ws. mediacji rodzinnych i uprowadzeń rodzicielskich

Fotolia.com
Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak ponownie pyta Ministra Sprawiedliwoœci Zbigniewa Ziobrę, czy Ministerstwo podejmuje działania, które przyczyniłyby się do szerszego wykorzystania mediacji w sprawach dotyczšcych tzw. „międzynarodowych uprowadzeń rodzicielskich".

Do Rzecznika nadal wpływajš sprawy dotyczšce bezprawnego uprowadzenia dzieci w rozumieniu postanowień Konwencji haskiej dotyczšcej cywilnych aspektów uprowadzenia dzieci za granicę. W ocenie RPD mediacje rodzinne sš szansš na wyeliminowanie negatywnych emocji zwišzanych ze sporami pomiędzy rodzicami – stronami postępowania prowadzonego na podstawie wspomnianej wyżej Konwencji.

W wystšpieniu generalnym do Zbigniewa Ziobry Marek Michalak ponownie pyta o działania, które przyczyniłyby się do szerszego wykorzystania mediacji w sprawach dotyczšcych tzw. „międzynarodowych uprowadzeń rodzicielskich", jak one przebiegajš i z jakim skutkiem. Zwraca się również o informacje czy resort zbiera dane statystyczne dotyczšce liczby podejmowanych mediacji w tych sprawach i jej wpływu na sposób rozwišzania sporu pomiędzy rodzicami.

ródło: RPD

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL