Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rodzina

Sšd odbierze dzieci za samowolę budowlanš?

Adobe Stock
Czy można odebrać prawa rodzicielskie za to, że dom, w którym mieszka rodzina, został zbudowany bez planu? Przed odpowiedziš na takie pytanie stanšł Sšd Rejonowy w Białej Podlaskiej.

Sprawę z gminy Tuczna opisuje tygodnik "Słowo Podlasia".

W listopadzie 2016 roku spłonšł dom państwa Pawlaków z Wisek. Małżeństwo Julia i Paweł majš czwórkę dzieci: 6-letniš Glorię, 5-letniego Samuela, 3-letniš Emilkę i rocznego Gabriela.

Jak relacjonuje gazeta, zniszczony w wyniku pożaru dom udało się wyremontować. Pomogli sšsiedzi, mieszkańcy gminy, a dzięki nagłoœnieniu sprawy przez media, również darczyńcy z całej Polski.

Po pożarze wyszło na jaw, że dom został postawiony bez pozwolenia i projektu. Gdy informacja o samowoli budowlanej na działce Pawlaków dotarła do Gminnego Oœrodka Pomocy Społecznej, urzędnicy skierowali w listopadzie do Sšdu Rejonowego w Białej Podlaskiej wniosek o wglšd w sytuację dzieci. - Jeœli sšd uzna, że bezpieczeństwo 6-letniej Glorii, 5-letniego Samuela, 3-letniej Emilki i rocznego Gabriela jest przez tę sytuację w jakiœ sposób zagrożone, może zdecydować nawet o ograniczeniu praw rodzicielskich - pisze "Słowo Podlasia".

Sšd Rejonowy w Białej Podlaskiej postanowieniem z 7 grudnia 2017 roku wszczšł postępowanie z udziałem dwojga rodziców o wydanie zarzšdzeń opiekuńczych w zakresie władzy rodzicielskiej nad dziećmi. Pod koniec stycznia odbyła się pierwsza rozprawa. Na 23 lutego wyznaczono termin kolejnej rozprawy.

ródło: Słowo Podlasia

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL