Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

#RZECZoPOLITYCE Jan Śpiewak: Opozycja zachowuje się jak agenci Kaczyńskiego

rp.pl
- Nie będę decydował się na start w wyborach na prezydenta w Warszawie dopóki nie poznam decyzji partii rzšdzšcej w tej kwestii. Rafał Trzaskowski nie ma dużego poparcia i jest do pokonania, pojawia się pytanie, kogo wystawi PiS w wyborach prezydenckich w Warszawie - powiedział w programie #RZECZoPOLITYCE Jan Œpiewak, warszawski radny.

Œpiewak wypowiedział się na temat wydarzeń z polityki warszawskiej w mijajšcym roku. - Najważniejszym wydarzeniem politycznym dla tego roku były prace Komisji Weryfikacyjnej. Okazało się faktem, że w stołecznym ratuszu panowała kultura korupcji. Pani prezydent mówiła, że w ratuszu działała grupa przestępcza - to œwiadczy o jej kompromitacji. Przecież ona sprawowała nadzór nad jego pracš, ta sytuacja jest nieprawdopodobna – ocenił.

- Komunikat PO jest taki, że pani Gronkiewicz-Waltz nie startuje na następnš kadencję, więc "odczepcie się od nas". To jest mało przekonujšce, nie wycišgnięto odpowiedzialnoœci za te działania. Ta cała afera jest zwišzana nie tylko z niš, ale z radnymi i innymi osobami.  W tej aferze musiały brać udział najważniejsze osoby polityczne z Platformy, wiceprezydenci i inni. Jeżeli te osoby nie zostanš postawione pod sšd, to nie dowiemy się co tak naprawdę działo się w Warszawie. Moim zdaniem, mamy do czynienia z gigantycznš korupcjš w samorzšdach, układem deweloperskim, który rzšdzi w polskich miastach, nie tylko w Warszawie. Ciekawy jest również fakt, co wiedziały służby, ABW i CBA, a także co wiedział Donald Tusk o tej aferze – zastanawiał się Œpiewak.

Prowadzšcy Michał Kolanko pytał radnego o najważniejsze wydarzenie polityczne z 2017 roku. - Przyglšdam się reformie sšdownictwa i połšczonej z niš dynamice społecznej. W szeœć miesięcy opadły emocje zwišzane z tš sprawš. Opozycja zrobiła wszystko, żeby skompromitować te manifestacje. KOD wydawał się być potężnym ruchem społecznym, potem pojawiły się sprawy faktur Kijowskiego, a teraz doszło do upadku ruchu. Dla mnie to jest fascynujšce. Ci wszyscy ludzie z opozycji zachowujš się jak agenci Kaczyńskiego, choć oczywiœcie nie wierzę w takie teorie spiskowe, że sš podstawieni przez szefa partii PiS. PO nie potrafi wyprowadzić na ulicę nawet swoich członków, a co dopiero mówić o zaangażowaniu społeczeństwa. Ludziom się już nie chce wychodzić i protestować. Moim zdaniem, póki PO będzie największym graczem opozycji, to nic się nie zmieni, społeczeństwo nie wierzy tej częœci opozycji – zaznaczył.

- Moim zdaniem po wyborach samorzšdowych, PO straci władzę w oœmiu województwach, a to spowoduje upadek partii. Rafał Trzaskowski nie ma dużego poparcia w stolicy i jest do pokonania w wyborach na prezydenta w Warszawie. Pojawia się pytanie, co wobec takiego kandydata zrobi PiS, czy postawiš na Jakiego czy może na spokojniejszego Karczewskiego – zastanawiał się.

Pytany czy weŸmie udział w wyborach prezydenckich w Warszawie, powiedział że jeszcze nie podjšł decyzji. - Nie będę decydował się na start w wyborach na prezydenta w Warszawie dopóki nie poznam decyzji partii rzšdzšcej w kwestii kandydatów na to stanowisko – oznajmił Jan Œpiewak.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL