Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Reprywatyzacja w Warszawie

Gronkiewicz-Waltz o Jakim: Lubi mówić, niech mówi

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz
Fotorzepa, Jerzy Dudek
Jesteœmy ostatnim ogniwem w tym łańcuchu, dlatego nie wezmę odpowiedzialnoœci politycznej za reprywatyzację - powiedziała w "Faktach po Faktach" prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Hanna Gronkiewicz-Waltz potwierdziła, że nie ma zamiaru stawić się przed komisjš weryfikacyjna, która sprawdza proces reprywatyzacji w Warszawie. Stwierdziła, że komisja jest niekonstytucyjna, ponieważ narusza trójpodział władzy.

Na pytanie, dlaczego w takim razie, mimo niekonstytucyjnoœci komisji, Platforma chce tam mieć swojego przedstawiciela, Gronkiewicz-Waltz odpowiedziała, że nawet jeœli jest niekonstytucyjna, to komisji trzeba patrzeć na ręce, aby wiedzieć, "co tam się dzieje".

Prezydent Warszawy krytykowała również sposób pracy szefa komisji weryfikacyjnej, Patryka Jakiego. Uznała, że nawet jeœli jest on przewodniczšcym, to jednoosobowego ciała, ponieważ komisja nie ma jeszcze ani członków, ani regulaminu.

Gronkiewicz-Waltz zwróciła też uwagę na fakt, że Patryk jaki zażšdał dokumentów dokładnie od dnia objęcia przez niš stanowiska prezydenta Warszawy.

- On już wszystko wie, rozumie. To po co bada? Wie kiedy był wysyp, kto co zrobił, co my chcemy zataić, myœlę, że jak będzie dużo mówił, to będzie miał trudnš sytuację. Patryk Jaki lubi mówić, niech mówi. Niech jeszcze mówi, ja czekam, nie będę mu podpowiadać - odpowiedziała Gronkiewicz-Waltz na pytanie, czy zamierza pozwać wiceministra sprawiedliwoœci do sšdu.

Więcej - TVN24

ródło: TVN24

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL