Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Razem

Razem alarmuje: Pracodawca będzie mógł przegrać twoje pienišdze

Fotorzepa, Marta Bogacz
"Nasze pensje będš darmowym kredytem dla firm" - alarmuje na swoim profilu na Facebooku Partia Razem odnoszšc się do planowanej nowelizacji Kodeksu Pracy.

Razem na Facebooku pisze, że ustawodawca chce wprowadzić instytucję tzw. kont wynagrodzeń, na które trafiałyby wynagrodzenia za nadgodziny wypłacane "w przypadku zaistnienia szczególnych okolicznoœci".

"Czyli wtedy, kiedy szef będzie miał kaprys. To znaczy, że może nigdy nie zobaczysz pieniędzy za te 20 czy 40 nadgodzin, które robisz w miesišcu" - ostrzegajš przedstawiciele Razem.

Razem zwraca też uwagę, że pienišdze z "kont wynagrodzeń" będš mogły zostać zainwestowane, co oznacza, że - jak ocenia partia - "będš darmowym kredytem dla firm".

"Co stanie się, kiedy firma straci na inwestycji? Przegra pienišdze pracowników? Obowišzek zwrotu tych pieniędzy nic nie znaczy - jeœli pracodawca nie będzie ich miał na koncie to ich nie wypłaci. A pracownik może sobie iœć do sšdu" - czytamy na profilu Razem.

Razem zwraca też uwagę, że w przypadku bankructwa firmy pracownicy stracš nie tylko wynagrodzenie, ale również niewypłacone pienišdze za nadgodziny.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL