Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Razem

Adrian Zandberg o taśmach z ks. Sowš: Szokujšce nierówności i przywileje kasty prezesów to prawdziwy skandal

Adrian Zandberg
tv.rp.pl
"Tak wyglšdajš często realia polskiego biznesu: kosztowne bonusy i obscenicznie wynagrodzenia dla kumpli, a dla pracowników - œmieciówki i zaleganie z wypłatš" - tak nowe nagrania z restauracji "Sowa i Przyjaciele" z udziałem ks. Kazimierza Sowy skomentował Adrian Zandberg.

Jeden z liderów partii Razem zwrócił uwagę nie na słowa duchownego, a Jerzego Mazgaja, jednego z najbogatszych Polaków i byłego prezesa Alma Market.

"Według dziennikarza Pulsu Biznesu to właœnie pan Mazgaj chwali się na nagraniu, że przy pomocy firmowych pieniędzy "spełnia dziecięce marzenia" swoich kumpli-menedżerów. Konkretnie mowa o kupowaniu Porsche Cayenne (cena takiego samochodu to nawet 800 tysięcy złotych)" - napisał Zandberg na swoim facebookowym koncie. Wyjaœnił też, że Alma "nie płaciła zaległych pensji pracownikom".

Przeczytaj także ť Alma: historia upadku

"Tak wyglšdajš często realia polskiego biznesu: kosztowne bonusy i obscenicznie wynagrodzenia dla kumpli, a dla pracowników - œmieciówki i zaleganie z wypłatš" - skomentował polityk. "Szokujšce nierównoœci i przywileje kasty prezesów to prawdziwy, codzienny skandal" - dodał.

Zaznaczył, że z tym "skandalem" nic nie zrobiła zarówno Platforma Obywatelska, jak i Prawo i Sprawiedliwoœć. "W tej sprawie, jak widać, wiele musiało się zmienić, by wszystko pozostało po staremu" - zakończył Adrian Zandberg.

Na opublikowanym w pištek przez TVP Info nagraniu słychać fragment dialogu dwóch osób - według TVP Info sš to biznesmen Jerzy Mazgaj i ks. Kazimierz Sowa - którzy mówiš o publikacji "Gazety Polskiej" dotyczšcej biznesmena i jego wizyty w Baku. - Jurek nie polemizować... zniszczyć naprawdę, tu uważam, że nie ma się wiesz ... żadnych - mówi m.in. ks. Sowa

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL