Zandberg: Anty-PiS by nam zaszkodził

aktualizacja: 15.02.2016, 23:35

Adrian Zandberg z Partii Razem tłumaczył, czemu jego ugrupowanie nie uczestniczy w protestach przeciwko rządowi.

REDAKCJA POLECA

- Ruchy obywatelskie, takie jak KOD i partie polityczne, takie jak Razem funkcjonują w innych wymiarach - tłumaczył Adrian Zandberg w TVN24.

Polityk Partii Razem tłumaczył również, czemu członkowie jego ugrupowania nie uczestniczą w protestach Komitetu Obrony Demokracji, na których pojawiają się politycy PO.

- My polityków PO, którzy faktycznie w dużej mierze wyhodowali nam PiS swoją polityką, nakierowaną na interesy wielkiego biznesu, swoim ignorowaniem sytuacji najbiedniejszych warstw społecznych, nie mamy zamiaru legitymizować - powiedział.

- Gdybyśmy pozwolili jako Razem zapędzić się do takiego jednego wielkiego anty-PiS-u, którego jedynym wyróżnikiem jest to, że nie jest PiS-em, to byśmy sobie zaszkodzili - podkreślił Zandberg.

 

Innego zdania był lider KOD-u. Według Mateusza Kijowskiego bez poparcia polityków opozycji manifestacje nie przyniosą zamierzonego skutku. 

- To są ludzie, którzy po pierwsze są obywatelami. Po drugie, z racji swojego usytuowania w państwie po prostu są osobami znaczącymi i mają wpływ na to, co się dzieje - tłumaczył Kijowski. Lider KOD-u dodał, że w Polsce mamy takich polityków, a nie innych i jego komitet musi z nimi współpracować.

Komentarz dnia
Żródło: TVN24

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE