Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rankingi

Ranking Firm Doradztwa Podatkowego 2017: nagrodziliśmy najlepszych

Reprezentanci największych firm: Deloitte, KPMG i PwC oraz przedstawiciele redakcji i Ministerstwa Finansów
Rzeczpospolita
Największš firmš doradztwa jest Deloitte. Najszybciej rozwija się FL Tax.

Redakcja „Rzeczpospolitej" już po raz 11. przyznała nagrody najlepszym firmom doradztwa podatkowego oraz indywidualne wyróżnienia dla najlepszych ekspertów.

Pierwsze miejsce – zarówno pod względem liczby zatrudnianych, jak i wysokoœci przychodów – zajmuje po raz kolejny Deloitte. Zespół doradców tej firmy liczy – tak jak przed rokiem – 166 osób. Za to jej przychody wzrosły o ponad 21 mln zł, do 206 mln zł.

Swoje wyniki finansowe poprawiła większoœć uczestników rankingu. Przychody firm z wielkiej czwórki – Deloitte, EY, PwC i KPMG – przekroczyły łšcznie 732 mln zł, co oznacza wzrost o 11 proc. w stosunku do poprzedniego roku. Firmy i kancelarie z pierwszej dwudziestki osišgnęły łšcznie 975,5 mln zł.

Najszybciej rozwija się firma FL Tax, której przychody wzrosły w cišgu roku o 98 proc., do 7,26 mln zł. Obaj założyciele i partnerzy FL Tax otrzymujš też indywidualne wyróżnienia, o których decydujš głosy konkurencji. Kamil Lewandowski został po raz pierwszy liderem w międzynarodowym prawie podatkowym, a Paweł Fałkowski otrzymuje rekomendację w VAT. Do grona liderów dołšczył też Adam Allen (Thedy & Partners), uznany za najlepszego eksperta w PIT, obok Andrzeja Marczaka (KPMG).

Po raz drugi przyznaliœmy też firmom wyróżnienia za prestiżowe sukcesy w trzech kategoriach: transakcji, wygranych przed sšdami oraz innowacyjnych rozwišzań. Wyboru dokonała kapituła pod przewodnictwem prof. Hanny Litwińczuk (UW), w której skład weszli wybitni przedstawiciele œwiata nauki i organizacji przedsiębiorców. Na wniosek pani profesor po raz pierwszy nagradzamy wygrane przed sšdami w szeœciu kategoriach: PIT, CIT, VAT, akcyzie, podatku od nieruchomoœci i ogólnym prawie podatkowym (tabelka poniżej).

W rankingu przyznajemy też nagrody firmom, które obsługujš największš liczbę spółek giełdowych. Kolejny raz w tej kategorii wygrywa KPMG. Po raz pierwszy przyznajemy wyróżnienie za edukację podatkowš. Doceniliœmy działalnoœć firmy PwC, która przygotowała najwięcej interesujšcych raportów o tematyce podatkowej.

Wyniki Rankingu

Największe firmy według liczby doradców podatkowych

Największe firmy według przychodów za 2016 r. , w mln zł

Przyrost/spadek przychodów 2016/2015, w mln zł

Przyrost/spadek przychodów 2016/2015, w procentach

Firmy doradztwa obsługujšce najwięcej spółek giełdowych

Wyróżnienia przyznane przez Kapitułę Rankingu

Rekomendacje - najlepsi specjaliœci

Ranking według regionów

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL