Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Rankingi

Ranking Kancelarii 2017: Fuzje i rozstania - komenuje Ewa Usowicz

W tegorocznym rankingu zmiana goni zmianę – dawno tyle kancelarii nie łšczyło sił. Jest i trochę rozstań. Prawnicze fuzje majš taki sam cel jak w każdym innym biznesie – to przede wszystkim torowanie sobie dostępu do nowych rynków i klientów. A do tego trzeba mieć zespoły, w których sš prawnicy posiadajšcy wszelkie niezbędne kompetencje.

 

Natomiast ci, którzy z kancelarii odchodzš, szukajš nisz. Zwykle sš œwietni w jakiejœ dziedzinie i odważajš się w końcu działać na własnš rękę, zamiast być jednym z wielu w kancelaryjnym szeregu.

2016 rok przyniósł też nowych partnerów zarzšdzajšcych. Stery w swoich firmach przekazali młodszemu pokoleniu zarzšdzajšcy przez lata Andrew Kozlowski (CMS), Rudolf Ostrihansky (SKS) czy Beata Gessel-Kalinowska vel Kalisz (kancelaria Gessel).

Te wszystkie zmiany służš temu, by jak najlepiej obsługiwać biznes. Pomimo obaw prawników, wcišż jest dla nich na rynku sporo pracy. Zarówno przy obsłudze nowo powstajšcych firm na Dolnym Œlšsku, jak i przy wielkich transakcjach, jak sprzedaż Allegro.

Fakt, że w pierwszej połowie 2016 r. transakcyjnego szału nie było. Zmiany polityczno-gospodarcze spowodowały, że inwestorzy wstrzymali na chwilę oddech. Ale w drugiej połowie roku transakcje ruszyły i prawnicy obsługiwali wiele ciekawych przedsięwzięć. Niektóre z nich były bardzo trudne. Rzecz jednak nie w tym, by było łatwo. Prawnika najlepiej „rozpoznaje się w boju" i ciężkie transakcyjne przeprawy bywajš poczštkiem œwietnej współpracy. Ci, którzy pokażš, że radzš sobie z trudnoœciami, majš szansę nie tylko na niezły zarobek, ale często na zyskanie nowego klienta na lata. Również Brexit zapewni prawnikom dodatkowš pracę.

Jedno jest pewne – w cenie sš wcišż otwarte głowy. Wszak nie każdy jest w stanie wymyœlić, jak zgodnie z prawem udzielić darowizny w... bitcoinach. Powodzenia!

Wyniki Rankingu na naszych stronach www oraz w pištkowej "Rzeczpospolitej".

***

Szanowani Państwo,

uprzejmie informujemy, że ukazał się już Ranking Kancelarii Prawnych. Pozwalamy sobie przypomnieć, że Ranking dostępny jest wyłšcznie dla prenumeratorów. Aby ułatwić Państwu zakup większej liczby egzemplarzy  przygotowaliœmy dla Państwa specjalnš ofertę. W celu złożenia zamówienia, prosimy o kontakt z Elżbietš Jezierskš, tel. 22 463 04 54, elzbieta.jezierska@rzeczpospolita.pl

 

ródło: Rzeczpospolita

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL