Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

RZECZoPOLITYCE

Maleńczuk: 80 proc. Polaków to idioci

rp.pl
Muzyk Maciej Maleńczuk powiedział w programie RZECZoPolityce, że referendum w sprawie uchodŸców powinno być poprzedzone referendum dotyczšcym przywrócenia kary œmierci.

Maciej Maleńczuk wydał nowš płytę "Jazz for idiots". Artysta tłumaczy, że muzyka jazzowa towarzyszy mu od dziecka. - Jestem z Krakowa. W latach 70. nie chodziło się na dyskoteki. Gdy miałem kilkanaœcie lat chodziło się na jam sessions. Było ogromne œrodowisko w Polsce muzyków, którzy grali co najmniej na europejskim poziomie - powiedział.

Muzyk powiedział, że porzucił muzykę rockowš. - Rock and roll jest dobry do pewnego wieku. Od pewnego wieku dobry jest jazz. Jestem zdecydowanie za stary na rocka. Niestety powoli staję się też za stary na dancing - mówił Maleńczuk.

 

Artysta odrzucił możliwoœć reaktywacji zespołu Homo Twist. - Mam 55 lat, nie będę się wygłupiał. Jest pełno młodzieży. Ciężkie granie na elektrycznej gitarze jest dobre najwyżej do czterdziestki - uważa Maleńczuk.

- Jeœli artysta zapowiada wydanie reedycji albumu to znaczy jedno: nie ma nowych pomysłów - dodał.

Maleńczuk został zapytany, czy jest potrzeba walki o wolnoœć słów. Muzyk nie ma w tym temacie wštpliwoœci. Jego zdaniem wolnoœć słowa jest obecnie zagrożona. Muzyk został skrytykowany przez internautów za stawanie w obronie Cyganów. 

Maleńczuk wypowiedział się również na temat przyjęcia przez Polskę uchodŸców. - Jestem za tym, żeby potrzebujšcemu pomóc - mówił. Jego zdaniem liczba siedmiu tysięcy osób nie jest duża. Obecnš sytuację porównał do lat 70., gdy, jak uważa, w naszym kraju było znacznie więcej osób z Syrii, Libii i Algierii. 

Muzyk komentował propozycję Kukiz'15 w sprawie przeprowadzenia referendum dotyczšcego przyjęcia przez Polskę uchodŸców. Zdaniem Maleńczuka takie referendum powinno być poprzedzone innym, dotyczšcym przywrócenia kary œmierci. 

- Z pewnoœciš byœmy przywrócili karę œmierci. Referendum to nie jest najlepszy pomysł w kraju, w którym żyje 80 proc. idiotów - uważa. - Równie dobrze możemy zapytać, czy w szczególnych przypadkach okrucieństwa, proponujemy egzekucje publiczne. Stawiam tezę, że to by przeszło - dodał.

Jego zdaniem nie powinno pytać się obywateli o każdy aspekt.- Pytanie o to, czy Trybunał Konstytucyjny powinien kontrolować rzšd, jakiegoœ chama na ulicy nie ma sensu. Tak nie można - mówił Maleńczuk. 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL