Zmiany i sytuacja w wymiarze sprawiedliwości

aktualizacja: 20.03.2017, 16:03

Gośćmi programu Anny Wojdy #RZECZoPRAWIE byli profesor Adam Strzembosz, Robert Rolka oraz profesor Stanisław Waltoś.

Profesor Adam Strzembosz, były I Prezes Sądu Najwyższego - w rankingu „Rzeczpospolitej” wyróżniony tytułem Prawnik Roku - oceniał sytuację w wymiarze sprawiedliwości.

Robert Rolka, prokurator w Prokuraturze Okręgowej w Kielcach - w rankingu „Rzeczpospolitej” wyróżniony w kategorii Prawnik Niezłomny - mówił, jak wygląda praca prokuratora, co mu w niej przeszkadza, jak rozbił świętokrzyską mafię.

Profesor Stanisław Waltoś - w rankingu „Rzeczpospolitej” wyróżniony za 13. wydanie podręcznika „Proces Karny. Zarys Systemu”: o częstych zmianach w prawie, w tym również w prawie karnym. Czy prawnicy nadążają za tymi zmianami? Jak profesor ocenia odwrót od kontradyktoryjnego procesu karnego i co myśli o ostatnich poczynaniach Ministerstwa Sprawiedliwości?

Żródło: tv.rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

Komentarz dnia

POLECAMY

KOMENTARZE