Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Rosja: Ciało biznesmena w celi. Był gwałcony i torturowany

Rhododendrites/ Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0
Biznesmen Walerij Pszeniczny został znaleziony martwy w celi w Petersburgu. Badania wykazały, że przed œmierciš był gwałcony i torturowany.

55-letni biznesmen został zatrzymany w styczniu tego roku. Trafił do więzienia w zwišzku z defraudacjš 100 milionów rubli (ok. 1,6 miliona dolarów). Walerij Pszeniczny brał udział przy realizacji kontraktu na budowę wojskowych okrętów podwodnych. W lutym został znaleziony martwy w swojej celi. Za kratami przebywał trzy tygodnie.

Lekarze medycyny sšdowej ustalili, że mężczyzna zmarł z powodu uduszenia. Do œmierci miało dojœć w wyniku powieszenia się na sznurku od bluzy.

Badania wykazały, że przed œmierciš mężczyzna był gwałcony i torturowany. Lekarze znaleŸli œlady po poparzeniach spowodowane umieszczeniem w ustach urzšdzenia do podgrzewania wody. Na jego ciele znajdowały się liczne rany kłute i cięte, miał też złamany kręgosłup.

Przed skazaniem Pszeniczny oskarżył swojego współpracownika Andrieja Pietrowa o działanie na szkodę firmy. Pietrow zeznawał przeciwko niemu przed sšdem. Podczas zeznania powiedział, że inni pracownicy firmy spiskowali, by podwyższyć koszt kontraktu dla rosyjskiego wojska.

Rosyjskie media podaję również, że Pszeniczny przed œmierciš przekazał żonie notatkę, w której kilkukrotnie napisał, by "nikomu nie płaciła".

 

 

 

ródło: The Moscow Times

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL