Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Gniezno: Z wiatrówkš na Marokańczyków. "Polska dla Polaków"

Fotorzepa/ Roman Bosiacki
Dwóch mężczyzn z broniš pneumatycznš weszło w poniedziałek do lokalu gastronomicznego w centrum Gniezna, znieważajšc pracujšcych tam Marokańczyków. Policjanci zatrzymali agresorów na goršcym uczynku.

Jak informuje "Głos Wielkopolski", do zdarzenia doszło po godz. 19.00. Policja otrzymała zgłoszenie o dwóch mężczyznach - 33-latku i starszym o cztery lata jego koledze - którzy weszli z broniš do lokalu prowadzonego przez Marokańczyków.

Jeden z napastników, celujšc broniš w obywateli Maroka, miał krzyczeć "Polska dla Polaków" i "wyp*******ć z Polski". Marokańczycy uciekli na zaplecze, jednak udało im się zamknšć lokal z napastnikami w œrodku do czasu przyjazdu policji.

Agresorzy byli nietrzeŸwi. - Mieli po ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeden z nich miał przy sobie wiatrówkę. To mieszkańcy Gniezna, wczeœniej notowani - powiedziała serwisowi epoznan.pl Anna Osińska z gnieŸnieńskiej policji.

- Wyjaœniamy okolicznoœci tego zdarzenia, zabezpieczamy monitoring. Nie ma przyzwolenia z naszej strony na takie zachowanie - dodała oficer prasowa.

Za znieważenie na tle narodowoœciowym napastnikom grozi do trzech lat pozbawienia wolnoœci. Jeszcze dziœ mogš usłyszeć zarzuty.

ródło: rp.pl/ Głos Wielkopolski, epoznan.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL