Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Afera seksualna w organizacji charytatywnej

AdobeStock
Oxfam, jedna z największych organizacji charytatywnych na œwiecie, zatuszowała aferę, w której jej wysoko postawieni pracownicy mieli korzystać z usług prostytutek - informuje „The Times”.

Jak informuje brytyjska gazeta "The Times", miało do tego dochodzić podczas akcji pomocy dla Haiti, które w 2010 roku zniszczone zostało przez trzęsienie ziemi. Jak wynika z wewnętrznego raportu organizacji Oxfam, niewykluczone, że częœć kobiet była nieletnia.

"Times" przypomniał również, że z datków oraz z funduszy rzšdowych Oxfam otrzymuje co roku około 300 milionów funtów. Regionalny dyrektor wykorzystał publiczne pienišdze, by wynajšć willę, do której sprowadzał kobiety. 

Płacenie za seks nie jest zgodne ze statutem organizacji. Prostytucja w Haiti jest nielegalna, tak samo jak utrzymywanie stosunków seksualnych z kobietami poniżej 18 lat. MężczyŸni mieli zastraszać innych pracowników, aby informacje o wynajmowaniu prostytutek nie wyszły na jaw. Organizacja miała zatuszować sprawę, gdy doniesienia o zachowaniu jej pracowników dotarły do szefostwa.

Z Oxfam cztery osoby zwolnione zostały dyscyplinarnie, bez podania konkretnej przyczyny do wiadomoœci publicznej. Trzej z nich odeszli bez żadnego wpisu do akt.

Organizacja charytatywna przekonuje, że sprawa została sumiennie sprawdzona oraz że częœć ludzi odeszła jeszcze przed końcem dochodzenia. Oxfam podkreœla również, że regionalny dyrektor mógł zrezygnować sam, w zamian za współpracę z prowadzšcymi dochodzenie.

Oxfam to międzynarodowa organizacja humanitarna, zajmujšcš się walkš z głodem na œwiecie i pomocš w krajach rozwijajšcych się. Założona została w 1942 roku w Wielkiej Brytanii.

ródło: The Times

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL