Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Kanada: Atak na 11-letniš muzułmankę. Napastnik cišł hidżab

YouTube
Policja z Toronto prowadzi œledztwo ws. napaœci na 11-letniš muzułmankę. Napastnik dwukrotnie w cišgu 10 minut miał atakować dziewczynkę nożyczkami, przecinajšc wielokrotnie jej hidżab - informuje "The Guardian".

Dziewczynka została zaatakowana w drodze do szkoły, w czasie której towarzyszył jej brat - poinformowała rzeczniczka policji z Toronto.

- Byłam zmieszana, przestraszona, przerażona - mówi Khawlah Norman, uczennica szóstej klasy. - Krzyczałam. Mężczyzna uciekł. Wmieszaliœmy się w tłum. Podszedł do nas znowu. Znowu zaczšł przecinać mój hidżab - relacjonuje 11-latka.

Kathleen Wynne, szefowa władz Ontario nazwała atak "tchórzliwym aktem nienawiœci", który nie reprezentuje postawy mieszkańców prowincji.

Jak dotšd w sprawie nikogo nie zatrzymano.

29 stycznia 2017 roku w Quebecu doszło do ataku na meczet, w czasie którego kanadyjski student zabił szeœć modlšcych się w œwištyni osób. Narodowa Rada Kanadyjskich Muzułmanów chce, aby władze federalne ogłosiły rocznicę tego wydarzenia dniem pamięci i działania przeciwko islamofobii w Kanadzie.

ródło: The Guardian

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL