Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

USA: Policjant szantażował żonę. Ona chciała go zabić

Monroe County DA Office
Keith Transue, funkcjonariusz policji z Mount Pocono w Pensylwanii przyznał się przed sšdem do tego, że szantażował żonę ujawnieniem jej romansu z 14-latkiem. Jego żona, Robin Transue przyznała się z kolei do tego, iż planowała zabójstwo męża - informuje AP.

Wyrok w sprawie małżonków ma zapaœć 20 marca.

Z akt sprawy wynika, że Robin Transue miała skarżyć się jednemu ze œwiadków, że jej mšż groził ujawnieniem romansu, w jaki wdała się z 14-latkiem w 2010 roku, jeżeli kobieta będzie chciała go opuœcić. Z materiału zebranego przez prokuraturę wynika, że Robin miała wielokrotnie sugerować, że jej męża należy zabić - snujšc plany o upozorowaniu wypadku na polowaniu lub podaniu mężowi œmiertelnej dawki leków.

- Pani Transue swobodnie rozmawiała o zamordowaniu męża. Wszystkie sposoby uœmiercenia go były dyskutowane - twierdzi prokurator Michael Mancuso.

Z kolei Keith Transue jest oskarżony o to, że - chociaż jako policjant miał obowišzek niezwłocznie poinformować organy œcigania o przestępstwie seksualnym jakiego dopuœciła się jego żona - nie zrobił tego. - Transue wykorzystał przestępstwo popełnione przez żonę do tego, by powstrzymać jš przed opuszczeniem go lub rozwiedzeniem się z nim. To z kolei było powodem dla którego Robin planowała zamordowanie Keitha - wyjaœnił prokurator.

Keith Transue zrezygnował już z pracy w policji.

ródło: AP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL