Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Szwecja: 10 lat więzienia za gwałt przez internet

Pixabay
Sšd w Uppsali skazał na 10 lat więzienia 41-letniego Bjorna Samstroma. Mężczyzna przez internet zmuszał swoje ofiary do wykonywania czynnoœci seksualnych.

Szwed wykorzystał w ten sposób 26 dziewczšt i jednego chłopca. Swoim ofiarom kazał obnażać się i wykonywać czynnoœci seksualne przed kamerš internetowš. Jego ofiary to nastolatkowie. Pochodzili głównie z Kanady, Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych.

Mężczyzna groził swoim ofiarom, że zabije ich bliskich, jeœli nie wykonajš jego poleceń. Zapowiadał również, że upubliczni ich zdjęcia na stronach pornograficznych. 

Samstrom nigdy w rzeczywistoœci nie spotkał żadnej z wykorzystanych osób. Sędzia argumentujšc wyrok powiedziała, że 41-latek zmuszał nastolatki do aktów seksualnych ze zwierzętami lub napaœci seksualnej na innš osobę.

Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów, jednak odrzucił kwalifikację tych czynów jako gwałt. Trafi do więzienia na 10 lat. Samstron wypłaci również ofiarom odszkodowanie w kwocie 1,1 miliona koron szwedzkich. 

Jego obrońca zapowiedział, że prawdopodobnie złoży apelację. 

 

ródło: AP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL