Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Londyn: Atak w metrze. Musiał przepraszać, że jest gejem

British Transport Police
Brytyjska policja szuka dwóch młodych ludzi, którzy w londyńskim metrze zaatakowali 19-latka i zmusili go do przeproszenia za to, że jest gejem grożšc, że jeœli tego nie zrobi zostanie dŸgnięty nożem.

19-latek był szarpany i podduszany przez napastników do chwili, aż powiedział to, co chcieli oni usłyszeć. Do ataku doszło 21 paŸdziernika ok. 11:10.

Ofiara ataku i jego przyjaciele mieli na sobie stroje na bal maskowy, w którym mieli wzišć udział. Na stacji West Ham do wagonu metra wsiadło dwóch młodych ludzi, którzy podeszli do 19-latka i zaczęli go atakować słownie nazywajšc gejem.

Kiedy 19-latek odpowiedział na zaczepki napastnicy stali się agresywni. Zabrali chłopakowi telefon i zaczęli mu grozić, a potem podduszali do momentu, w którym - nie mogšc złapać oddechu - przeprosił za bycie gejem tak jak tego chcieli.

Ostatecznie chłopak odzyskał telefon, a napastnicy wdali się w bójkę z jego przyjaciółmi - w czasie której 25-letnia kobieta doznała lekkich obrażeń, po tym jak została uderzona i pchnięta na ziemię. Ofiary napaœci wysiadły z metra na stacji North Greenwich.

Brytyjska policja opublikowała właœnie zdjęcia napastników liczšc na to, że ktoœ ich rozpozna.

W komunikacie czytamy, że policja "nie będzie tolerowała napaœci na osoby za to, że wyglšdajš inaczej".

ródło: The Guardian

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL