Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Aresztowania po zamieszkach w Brukseli

adobestock
Co najmniej pięćdziesišt osób zostało aresztowanych w sobotę w Brukseli po tym, gdy w czasie protestu przeciwko handlowi ludŸmi w Libii zaatakowani zostali policjanci. Uszkodzonych zostało kilka sklepów - głównie butików z ekskluzywnš odzieżš - i policyjne samochody.

W czasie demonstracji od protestujšcych odłšczyła się grupa zamaskowanych ludzi. Incydent miał miejsce w ruchliwej dzielnicy handlowej wokół Place Louise, niedaleko centrum stolicy Belgii - powiedziała AFP rzeczniczka policji Ilse Van de Keere.

Brukselska policja napisała na Twitterze, że "aresztowanych zostało 50 osób, nie ma żadnych obrażeń, które należy odnotować". Według publicznego nadawcy RTBF, aresztowane osoby majš od 15 do 18 lat.

Jan Jambon, minister spraw wewnętrznych Belgii, pochwalił szybkš reakcję policji. "Zero tolerancji wobec młodych ludzi, którzy niszczš własnoœć innych" - napisał na swoim koncie na Twitterze.

W Brukseli już trzeci raz w ostatnim czasie dochodzi do ekscesów. 15 listopada w czasie nielegalnego wiecu doszło do przemocy, gdy policja starała się rozproszyć tłum. Cztery dni wczeœniej doszło do zamieszek po tym, gdy kibice œwiętowali awans Maroka na mistrzostwa œwiata w piłce nożnej.

ródło: rp.pl/ AFP

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL