Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Berlin: Zabity muzyk. Polacy przed sšdem

YouTube
W Berlinie rozpoczšł się proces dwóch Polaków, którzy sš oskarżeni o morderstwo 47-letniego Jima Reevesa.

Do zdarzenia doszło 20 stycznia ubiegłego roku w hotelu "Happy go Lucky" w Berlinie. Muzyk Jim Reeves zatrzymał się na noc w 6-osobowym pokoju. Przestrzeń dzielił z dwoma Polakami.

1 lutego ciało Reevesa znalazł inny goœć hostelu. Przeprowadzone badanie wykazało, że mężczyzna został brutalnie zgwałcony z wykorzystaniem długiego narzędzia. Zmarł w wyniku obrażeń wewnętrznych.

Œledztwo policji doprowadziło do dwóch innych mężczyzn, którzy spędzili noc w hostelu. Gdy funkcjonariusze odnaleŸli pierwszego z oskarżonych, odbywał on w Polsce karę za inne przestępstwo. Dopiero po jej zakończeniu został przewieziony do Niemiec.

Drugi z Polaków wpadł w ręce policji w Hiszpanii. Funkcjonariusze znaleŸli przy nim dwa sfałszowane dowody osobiste, paralizator, trzy telefony komórkowe i 7000 euro w gotówce. 

Reeves był liderem zespołu Squeezer, który największe sukcesy osišgał w latach 90. Zespół sprzedał ponad milion płyt, a hit "Sweet Kisses" znalazł się na szczycie listy przebojów w Hiszpanii w 1996 roku.

ródło: Suddeutsche Zeitung

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL