Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Patryk Jaki o napadzie na Polaków w Rimini: Dla tych bydlaków powinna być kara śmierci

Fotorzepa/ Jerzy Dudek
- Macie swoich imigrantów - skomentował Patrk Jaki, wiceminister sprawiedliwoœci, napad na polskie małżeństwo we włoskim Rimini, adresujšc swoje słowa do opozycji i częœci mediów. - Chcecie ich w Polsce? Po moim trupie - dodał.

Włoska policja poszukuje czterech sprawców brutalnego ataku na dwoje polskich turystów na plaży w Rimini, gdzie 26-letnia kobieta została zgwałcona, a jej mšż pobity. O napadzie na Polaków jako "bestialskim" i "nieludzkim" pisze obszernie w niedzielę włoska prasa oraz polskie media.

Napad na Polaków skomentował Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwoœci w resorcie Zbigniewa Ziobry.

Według prasy napastnikami byli prawdopodobnie cudzoziemcy. "Macie swoich imigrantów - TVN-y, WP, GW, Natemat, PO i Nowoczesne. Chcecie ich w Polsce? Po moim trupie" - skomentował to wiceminister na swojej stronie na Facebooku.

Na polecenie ministra Ziobry polska prokuratura wszczęła œledztwo ws. zbiorowego gwałtu na Polce i pobicia jej męża. Kodeks karny umożliwia jego stosowanie wobec cudzoziemców, którzy dopuœcili się za granicš przestępstwa przeciwko polskiemu obywatelowi.

"Nie zostawimy tego Włochom, to sprawa polskiego państwa. Zrobimy wszystko, aby sprawców złapać i przewieŸć do polskich więzień, nad którymi sprawuję pieczę" - zapowiedział wiceminister.

"Za Rimini dla tych bydlaków powinna być kara œmierci. Choć dla tego konkretnego przypadku przywróciłbym również tortury" - napisał póŸniej na Twitterze Jaki.

Pobity Polak został wypisany ze szpitala i złoży zeznania. Pozostała tam jego ranna żona, która jest w szoku. Zgodnie z zasadami postępowania w przypadku gwałtu, kobieta otrzymuje także wsparcie psychologiczne.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL