Poszukiwany Artur Walas Kleibor został zatrzymany

aktualizacja: 29.08.2017, 17:01
Foto: materiały prasowe

Podejrzany o zabójstwo 20-latki Artur Walas Kleibor został zatrzymany - poinformowała policja. Do zatrzymania miało dojść w Koszalinie.

REDAKCJA POLECA

"Poszukiwany Artur Walas Kleibor został zatrzymany dzięki skutecznej akcji poszukiwawczej polskiej Policji. Jest podejrzany o dokonanie zabójstwa" - podała na Twitterze policja.

Zatrzymany zostanie najprawdopodobniej w środę przewieziony do Łodzi, gdzie zostanie mu przedstawiony zarzut zabójstwa - powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi Krzysztof Kopania.

Sprawa śmierci 20-latki, której zwłoki znaleziono w sobotę w wersalce w łódzkim mieszkaniu, została w poniedziałek - na polecenie szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka - objęta nadzorem przez komendanta głównego policji.

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi wyznaczyła we wtorek nagrodę w wysokości 15 tys. zł za informacje doprowadzające do zatrzymania Artura Walasa Kleibora.

Wcześniej komendant wojewódzki policji w Łodzi zawiesił w obowiązkach na trzy miesiące dwóch policjantów, którzy popełnili błędy w trakcie poszukiwań 20-letniej mieszkanki Zduńskiej Woli. Nie sprawdzili mieszkania jej partnera, choć poinformowali, że to zrobili. Po kilku dniach inna ekipa policji weszła do mieszkania, w którym znaleziono zwłoki kobiety ukryte w wersalce.

Jak podał rzecznik łódzkiej Prokuratury Okręgowej Krzysztof Kopania, stan odnalezionych zwłok oraz zabezpieczone przez policję zapisy monitoringu świadczyły o tym, że do zabójstwa doszło jeszcze przed zgłoszeniem zaginięcia kobiety przez jej rodzinę. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci 20-latki było uduszenie.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl/PAP

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE