Berlin: Pobity za krzyżyk na szyi?

aktualizacja: 17.07.2017, 17:21
Foto: Wikimedia Commons

39-letni mieszkaniec Berlina został pobity przez trzech mężczyzn. Prawdopodobnie do ataku doszło z powodu krzyżyka, który na szyi nosiła ofiara. Nie wykluczone, że za atakiem stoją uchodźcy z Afryki Północnej.

REDAKCJA POLECA
20.07.2017
Raport: Media bezkrytycznie popierały Angelę Merkel ws. uchodźców
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

Szczegóły zdarzenia zrelacjonowała Polskiemu Radiu rzeczniczka prasowa prezydium policji w Berlinie. Obecnie trwają poszukiwania trzech młodych osób, które w sobotę w nocy zaatakowały 39-letniego mężczyznę. Do napaści doszło w dzielnicy Prenzlauer Berg. - Nie można wykluczyć, że poszukiwani napastnicy pochodzą z krajów arabskich - przekazała rzeczniczka.

Świadkowie zdarzenia dodają, że napastnicy słabo mówili po niemiecku. Swoją ofiarę najpierw obrzucili wulgaryzmami, następnie pobili, zerwali z szyi łańcuszek i uciekli. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Ochrony Państwa z policji śledczej w Berlinie. O podobnych atakach informują mieszkańcy miasta na portalach społecznościowych.

Policyjna Ochrona Państwa zajmuje się zapobieganiem i zwalczaniem czynów kryminalnych motywowanych politycznie. Do jednostki kierowane są sprawy dotyczące m.in. przestępstw dokonanych przez skrajną lewicę, neonazistów, cudzoziemców i skrajnych islamistów.

Komentarz dnia
Żródło: Polskie Radio

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE