Przestępczość

Berlin: Pobity za krzyżyk na szyi?

Wikimedia Commons
39-letni mieszkaniec Berlina został pobity przez trzech mężczyzn. Prawdopodobnie do ataku doszło z powodu krzyżyka, który na szyi nosiła ofiara. Nie wykluczone, że za atakiem stoją uchodźcy z Afryki Północnej.

Szczegóły zdarzenia zrelacjonowała Polskiemu Radiu rzeczniczka prasowa prezydium policji w Berlinie. Obecnie trwają poszukiwania trzech młodych osób, które w sobotę w nocy zaatakowały 39-letniego mężczyznę. Do napaści doszło w dzielnicy Prenzlauer Berg. - Nie można wykluczyć, że poszukiwani napastnicy pochodzą z krajów arabskich - przekazała rzeczniczka.

Świadkowie zdarzenia dodają, że napastnicy słabo mówili po niemiecku. Swoją ofiarę najpierw obrzucili wulgaryzmami, następnie pobili, zerwali z szyi łańcuszek i uciekli. Śledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Ochrony Państwa z policji śledczej w Berlinie. O podobnych atakach informują mieszkańcy miasta na portalach społecznościowych.

Policyjna Ochrona Państwa zajmuje się zapobieganiem i zwalczaniem czynów kryminalnych motywowanych politycznie. Do jednostki kierowane są sprawy dotyczące m.in. przestępstw dokonanych przez skrajną lewicę, neonazistów, cudzoziemców i skrajnych islamistów.

Źródło: Polskie Radio

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL