Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Berlin: Pobity za krzyżyk na szyi?

Wikimedia Commons
39-letni mieszkaniec Berlina został pobity przez trzech mężczyzn. Prawdopodobnie do ataku doszło z powodu krzyżyka, który na szyi nosiła ofiara. Nie wykluczone, że za atakiem stojš uchodŸcy z Afryki Północnej.

Szczegóły zdarzenia zrelacjonowała Polskiemu Radiu rzeczniczka prasowa prezydium policji w Berlinie. Obecnie trwajš poszukiwania trzech młodych osób, które w sobotę w nocy zaatakowały 39-letniego mężczyznę. Do napaœci doszło w dzielnicy Prenzlauer Berg. - Nie można wykluczyć, że poszukiwani napastnicy pochodzš z krajów arabskich - przekazała rzeczniczka.

Œwiadkowie zdarzenia dodajš, że napastnicy słabo mówili po niemiecku. Swojš ofiarę najpierw obrzucili wulgaryzmami, następnie pobili, zerwali z szyi łańcuszek i uciekli. Œledztwo w tej sprawie prowadzi wydział Ochrony Państwa z policji œledczej w Berlinie. O podobnych atakach informujš mieszkańcy miasta na portalach społecznoœciowych.

Policyjna Ochrona Państwa zajmuje się zapobieganiem i zwalczaniem czynów kryminalnych motywowanych politycznie. Do jednostki kierowane sš sprawy dotyczšce m.in. przestępstw dokonanych przez skrajnš lewicę, neonazistów, cudzoziemców i skrajnych islamistów.

ródło: Polskie Radio

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL