Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Włochy: Kupiła dziecko za 20 tys. dolarów i oddała je po trzech dniach

Fotolia.com
35-letnia Włoszka miała zapłacić 20 tys. euro za dziecko ciężarnej Rumunce. Kiedy okazało się, że dziecko jest ciemnoskóre, po trzech dniach zwróciła je biologicznej matce.

Zarówno biologiczna matka dziecka, jak i 35-letnia Włoszka oraz Marokańczyk, który miał poœredniczyć w transakcji, zostali już aresztowani - informujš włoskie media. Ojcem dziecka, jak się okazało, był Malijczyk, z którym Rumunka spotykała się przez pewien czas.

Włoszka przez dziewięć miesięcy udawała cišżę przed rodzinš używajšc lateksowych wkładek, dzięki którym powiększała swój brzuch wraz z postępami rzekomej cišży. Partner kobiety przebywał w więzieniu, a ona - przed zdecydowaniem się na kupno dziecka od Rumunki - dwa razy poroniła.

Policja wpadła na trop całej sprawy po tym jak dwie kobiety zaczęły szukać informacji u władz lokalnych dotyczšcych tego, jak zarejestrować dziecko, które urodziło się w domu. Kobiety nie stawiły się jednak na spotkanie, na które zaprosili je urzędnicy, co wzmogło podejrzenia w ich sprawie.

Po zatrzymaniu przez policję 35-letnia Włoszka przyznała się do tego, że kupiła dziecko od Rumunki, ale nie wiedziała wówczas, że będzie ono ciemnoskóre. Nie wiedzšc, jak wytłumaczyć to rodzinie, kobieta zdecydowała się zwrócić dziecko matce.

Policja odnalazła już biologicznego ojca nowo narodzonej dziewczynki - jak się okazało Malijczyk na co dzień pracuje w Rzymie.

Dziecko trafiło na razie do oœrodka opiekuńczego.

ródło: thelocal.it

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL