Iran: Kara śmierci dla wszystkich mężczyzn w wiosce

aktualizacja: 26.02.2016, 23:30
Foto: 123RF

Cała męska populacja wioski w południowym Iranie została stracona w związku z zarzutami o handel narkotykami - twierdzi wiceprezydent Iranu Shahindokht Molaverdi.

REDAKCJA POLECA

Molaverdi poinformowała o tym w rozmowie z agencją Mehr. - Jest taka wioska w Sistanie i Beludżystanie, w której wszyscy mężczyźni zostali straceni w związku z zarzutami o handel narkotykami - powiedziała wiceprezydent, nie wymieniając jednak nazwy wioski. Nie wiadomo też, czy wyroki śmierci wobec mieszkańców tej osady zapadły w tym samym momencie.

Według Amnesty International Iran jest drugim po Chinach krajem, w którym wykonywanych jest najwięcej egzekucji - w 2014 roku co najmniej 753 skazanych zostało powieszonych w Iranie, ponad połowa z nich została ukarana śmiercią za handel narkotykami. Tylko w pierwszej połowie 2015 roku w Iranie miało zostać straconych ok. 700 osób.

 

Amnesty International zwraca również uwagę, że od 2005 do 2015 roku w Iranie wykonano co najmniej 73 egzekucje na nieletnich przestępcach.

Komentarz dnia
Żródło: The Guardian

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE