40-latek musi informować policję o seksie

aktualizacja: 22.01.2016, 20:10
Foto: 123RF

40-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii, który w 2015 roku został uniewinniony z zarzutu gwałtu na kobiecie przez sąd drugiej instancji (sędzia uznał, że do zbliżenia doszło za zgodą rzekomej ofiary), musi - decyzją sądu - informować policję z 24-godzinnym wyprzedzeniem o każdym planowanym stosunku seksualnym.

REDAKCJA POLECA
20.01.2016
Uczeń pomylił słowo, szkoła wezwała policję
11.01.2016
Zakażą sprzedaży noży do zabijania zombie?
27.12.2015
Powódź w Wielkiej Brytanii. Wojsko w York
kariera
Zamożny Polak - ile zarabia?

Mężczyzna został objęty tzw. sexual risk order - czyli rodzajem środka zapobiegawczego stosowanego wobec osób, które - według policji - mogą dopuścić się napaści na tle seksualnym, nawet jeśli osoba taka nigdy nie została skazana za tego rodzaju przestępstwo. Ten środek zapobiegawczy można stosować na terenie Anglii i Walii od 2015 roku.

Nakaz informowania policji o planowanym stosunku seksualnym został nałożony na 40-latka w grudniu, a w maju sąd zdecyduje, czy będzie on obowiązywał bezterminowo. Zgodnie z treścią nakazu mężczyzna musi przekazać policji "wszelkie informacje dotyczące kobiety, z którą ma zamiar uprawiać seks - w tym jej nazwisko, adres i datę urodzenia". Nie zastosowanie się do nakazu może skutkować karą pozbawienia wolności do lat 5.

Mężczyzna musi też informować policję o każdej zmianie miejsca zamieszkania. Nie może też w pełni swobodnie korzystać z internetu i telefonu. 

Komentarz dnia
Żródło: BBC

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE