Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

40-latek musi informować policję o seksie

123RF
40-letni mieszkaniec Wielkiej Brytanii, który w 2015 roku został uniewinniony z zarzutu gwałtu na kobiecie przez sšd drugiej instancji (sędzia uznał, że do zbliżenia doszło za zgodš rzekomej ofiary), musi - decyzjš sšdu - informować policję z 24-godzinnym wyprzedzeniem o każdym planowanym stosunku seksualnym.

Mężczyzna został objęty tzw. sexual risk order - czyli rodzajem œrodka zapobiegawczego stosowanego wobec osób, które - według policji - mogš dopuœcić się napaœci na tle seksualnym, nawet jeœli osoba taka nigdy nie została skazana za tego rodzaju przestępstwo. Ten œrodek zapobiegawczy można stosować na terenie Anglii i Walii od 2015 roku.

Nakaz informowania policji o planowanym stosunku seksualnym został nałożony na 40-latka w grudniu, a w maju sšd zdecyduje, czy będzie on obowišzywał bezterminowo. Zgodnie z treœciš nakazu mężczyzna musi przekazać policji "wszelkie informacje dotyczšce kobiety, z którš ma zamiar uprawiać seks - w tym jej nazwisko, adres i datę urodzenia". Nie zastosowanie się do nakazu może skutkować karš pozbawienia wolnoœci do lat 5.

Mężczyzna musi też informować policję o każdej zmianie miejsca zamieszkania. Nie może też w pełni swobodnie korzystać z internetu i telefonu. 

ródło: BBC

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL