Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

aktualizacja: 08.01.2016, 19:44

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił, że baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został zatrzymany. Poszukiwania trwały od lipca ubiegłego roku.

REDAKCJA POLECA

"Misja zakończona. Mamy go" - napisał na Twitter prezydent Meksyku. 

Guzman uciekł w lipcu ubiegłego roku z zakładu karnego dla najgroźniejszych przestępców w Altiplano w centralnej części Meksyku.

Gangster do ucieczki wykorzystał tunel o długości 1,5 kilometra. Koniec wydrążonego przejścia znajdował się w podłodze prysznica w celi więzienia. Było to jedyne miejsce, które nie było objęte zasięgiem kamer. Tunel poprowadzono na głębokości 10 metrów. W środku zapewniono Guzmanowi wentylację i oświetlenie. Na końcu czekał na mężczyznę motocykl poruszający się po specjalnych szynach.

"El Chapo" zatrzymano w lutym 2014 roku. Pojmanie narkotykowego bosa było uznane za wielki sukces rządu prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dla Guzmana była to druga udana uczieczka z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach odsiadki, uciekł z więzienia dzięki pomocy strażników, którzy wyprowadzili go z obiektu w koszu na brudne ubrania.

POLECAMY

KOMENTARZE