Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

aktualizacja: 08.01.2016, 19:44
Joaquin "El Chapo" Guzman złapany
Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił, że baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został zatrzymany. Poszukiwania trwały od lipca ubiegłego roku.

REDAKCJA POLECA

"Misja zakończona. Mamy go" - napisał na Twitter prezydent Meksyku. 

Guzman uciekł w lipcu ubiegłego roku z zakładu karnego dla najgroźniejszych przestępców w Altiplano w centralnej części Meksyku.

Gangster do ucieczki wykorzystał tunel o długości 1,5 kilometra. Koniec wydrążonego przejścia znajdował się w podłodze prysznica w celi więzienia. Było to jedyne miejsce, które nie było objęte zasięgiem kamer. Tunel poprowadzono na głębokości 10 metrów. W środku zapewniono Guzmanowi wentylację i oświetlenie. Na końcu czekał na mężczyznę motocykl poruszający się po specjalnych szynach.

"El Chapo" zatrzymano w lutym 2014 roku. Pojmanie narkotykowego bosa było uznane za wielki sukces rządu prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dla Guzmana była to druga udana uczieczka z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach odsiadki, uciekł z więzienia dzięki pomocy strażników, którzy wyprowadzili go z obiektu w koszu na brudne ubrania.

Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Business Communication. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Business Communication lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE