Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

aktualizacja: 08.01.2016, 19:44

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił, że baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został zatrzymany. Poszukiwania trwały od lipca ubiegłego roku.

REDAKCJA POLECA

"Misja zakończona. Mamy go" - napisał na Twitter prezydent Meksyku. 

Guzman uciekł w lipcu ubiegłego roku z zakładu karnego dla najgroźniejszych przestępców w Altiplano w centralnej części Meksyku.

Gangster do ucieczki wykorzystał tunel o długości 1,5 kilometra. Koniec wydrążonego przejścia znajdował się w podłodze prysznica w celi więzienia. Było to jedyne miejsce, które nie było objęte zasięgiem kamer. Tunel poprowadzono na głębokości 10 metrów. W środku zapewniono Guzmanowi wentylację i oświetlenie. Na końcu czekał na mężczyznę motocykl poruszający się po specjalnych szynach.

"El Chapo" zatrzymano w lutym 2014 roku. Pojmanie narkotykowego bosa było uznane za wielki sukces rządu prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dla Guzmana była to druga udana uczieczka z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach odsiadki, uciekł z więzienia dzięki pomocy strażników, którzy wyprowadzili go z obiektu w koszu na brudne ubrania.

Komentarz dnia
Żródło: CNN

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE