Prenumerata 2018 już w sprzedaży - SPRAWDŹ!

Przestępczość

Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił, że baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został zatrzymany. Poszukiwania trwały od lipca ubiegłego roku.

"Misja zakończona. Mamy go" - napisał na Twitter prezydent Meksyku. 

Guzman uciekł w lipcu ubiegłego roku z zakładu karnego dla najgroźniejszych przestępców w Altiplano w centralnej części Meksyku.

Gangster do ucieczki wykorzystał tunel o długości 1,5 kilometra. Koniec wydrążonego przejścia znajdował się w podłodze prysznica w celi więzienia. Było to jedyne miejsce, które nie było objęte zasięgiem kamer. Tunel poprowadzono na głębokości 10 metrów. W środku zapewniono Guzmanowi wentylację i oświetlenie. Na końcu czekał na mężczyznę motocykl poruszający się po specjalnych szynach.

"El Chapo" zatrzymano w lutym 2014 roku. Pojmanie narkotykowego bosa było uznane za wielki sukces rządu prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dla Guzmana była to druga udana uczieczka z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach odsiadki, uciekł z więzienia dzięki pomocy strażników, którzy wyprowadzili go z obiektu w koszu na brudne ubrania.

Źródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL