Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przestępczoœć

Joaquin "El Chapo" Guzman złapany

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił, że baron narkotykowy Joaquin "El Chapo" Guzman został zatrzymany. Poszukiwania trwały od lipca ubiegłego roku.

"Misja zakończona. Mamy go" - napisał na Twitter prezydent Meksyku. 

Guzman uciekł w lipcu ubiegłego roku z zakładu karnego dla najgroŸniejszych przestępców w Altiplano w centralnej częœci Meksyku.

Gangster do ucieczki wykorzystał tunel o długoœci 1,5 kilometra. Koniec wydršżonego przejœcia znajdował się w podłodze prysznica w celi więzienia. Było to jedyne miejsce, które nie było objęte zasięgiem kamer. Tunel poprowadzono na głębokoœci 10 metrów. W œrodku zapewniono Guzmanowi wentylację i oœwietlenie. Na końcu czekał na mężczyznę motocykl poruszajšcy się po specjalnych szynach.

"El Chapo" zatrzymano w lutym 2014 roku. Pojmanie narkotykowego bosa było uznane za wielki sukces rzšdu prezydenta Enrique Pena Nieto.

Dla Guzmana była to druga udana uczieczka z więzienia. W 2001 roku, po 10 latach odsiadki, uciekł z więzienia dzięki pomocy strażników, którzy wyprowadzili go z obiektu w koszu na brudne ubrania.

ródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL