Menedżer wykupił firmę Jantoń od właścicieli

aktualizacja: 17.07.2017, 08:22
Foto: materiały prasowe

W polskiego producenta alkoholi uwierzył fundusz inwestycyjny Enterprise Investors.

Po 41 latach działania jako firma rodzinna polski producent alkoholi Jantoń zmienia właściciela. Spółkę wykupił dotychczasowy wiceprezes Jakub Nowak z pomocą funduszu inwestycyjnego Enterprise Investors. Wartości transakcji nie ujawniono.

– Jest to wykup menedżerski, po sfinalizowaniu transakcji wspólnie z panem Jakubem Nowakiem będziemy właścicielami firmy – mówi „Rzeczpospolitej" Sebastian Król, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za tę transakcję. Nowak zostanie prezesem, fundusz umieści swoich przedstawicieli w radzie nadzorczej.

Artykuł dostępny tylko dla prenumeratorów "Rzeczpospolitej"

Zamów subskrypcję
i czytaj bez ograniczeń!

Kup teraz
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE