Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł spożywczy

Nestle inwestuje w zdrowie

Bloomberg
Firma Nestle zamierza poszerzyć swój asortyment zdrowych produktów. Kupiła w tym celu ekwadorskš spółkę Terrafertil.

Firma Nestle podała w pištek o przejęciu większoœci udziałów w spółce Terrafertil, zajmujšcej się sprzedażš zdrowych i organicznych produktów pochodzenia roœlinnego. To kolejny krok Nestle poczyniony w celu poprawienia swojego wizerunku i rozszerzenia asortymentu produktów o zdrowš żywnoœć. 

Działania te sš szwajcarskiej firmie zdecydowanie potrzebne po głoœnych aferach zwišzanych z nadmiernym użyciem oleju palmowego w produktach spożywczych, które wybuchły po tym, jak Œwiatowa Organizacja Zdrowia ostrzegła, że składnik ten może mieć negatywny wpływ na zdrowie dzieci, a nawet posiada substancje rakotwórcze. Olej palmowy jest wykorzystywany w wielu produktach Nestle, między innymi w płatkach œniadaniowych.

Przedsiębiorstwo Terrafertil zostało założone w 2005 roku w Ekwadorze przez trzech braci i dwóch kuzynów. Poczštkowo firma współpracowała tylko z lokalnymi rolnikami w Andach, następnie rozwinęła swojš działalnoœć na inne kraje Ameryki Południowej. Obecnie jest obecna również w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jednš z jej bardziej znanych produktów jest sok Goldenberry. Produkuje się go z owoców goldenberry uprawianych na zboczach Andów, głównie w Ekwadorze i Kolumbii. Sš one bogate w antyoksydanty i witaminę A.

Spółki nie ujawniły wartoœci transakcji.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL