Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł Obronny

Nowe warunki dostaw A400M

Bloomberg
Europejskie kraje NATO sš bliskie porozumienia o nowych warunkach umów i dostaw wojskowych samolotów transportowych A400M - podały w Singapurze osoby znajšce sprawę. Ludzie z Airbusa odmówili komentarzy

Przedstawiciele Belgii, Francji, Hiszpanii, Niemiec, Luksemburga, Turcji i W.Brytanii uzgodnili 5 lutego na spotkaniu w Londynie zasadę zmiany harmonogramu dostaw i wymogów tych samolotów - podano teraz na marginesie salonu lotniczego w Azji. Ich producent, Airbus musi w dalszym cišgu uzgodnić z każdym klientem oddzielnie dokładne warunki. Brytyjski resort obrony miał lada chwila poinformować o takim porozumieniu.

Na londyńskim spotkaniu przyznano, że w programie doszło do problemów także na skutek nowych wymogów stawianych przez kraje kupujšce. Przedstawiciel sektora stwierdził, że taka umowa 7 krajów z producentem zapewni pewnš ulgę jemu i jego dostawcom po latach rosnšcego napięcia między Airbusem i jego klientami.

Airbus zwracał się wczeœniej do tych krajów o zmniejszenie kar za zwłokę w dostawach spowodowanš problemami technicznymi. Firmie zależy na dojœciu do porozumienia przed 15 lutego, kiedy ogłosi wyniki finansowe.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL