Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Przemysł Obronny

Wielkie kadrowe sprzštanie po Macierewiczu w PGZ

Fotorzepa, Jerzy Dudek
W najbliższych dniach ma dojœć do głębokich zmian w kierownictwie Polskiej Grupy Zbrojeniowej – twierdzš dwa Ÿródła „Rzeczpospolitej”. Do wymiany szykuje się niemal cały zarzšd PGZ na czele z prezesem największej obronnej grupy przemysłowej w kraju Błażejem Wojniczem.

To byłaby kompletna czystka na szczytach narodowej zbrojowni skupiajšcej 65 największych państwowych spółek zbrojeniowych, zatrudniajšcych ponad 20 tys. pracowników i realizujšcej rekordowe zamówienia modernizujšcej się armii.

- Trwa gruntowne czyszczenie kadrowe „czapy” państwowej zbrojeniówki z nominatów Antoniego Macierewicza - twierdzi nasze Ÿródło. Od grudnia 2015 roku, czyli po objęciu władzy po wygranych wyborach przez rzšd PiS to w gestii ministra obrony narodowej znajduje się nadzór nad zakładami i oœrodkami badawczymi państwowej zbrojeniówki. W tej sytuacji swoich ludzi w zbrojeniowym przemyœle obsadza nowy szef MON Mariusz Błaszczak.

Ze składu zarzšdu mieliby być odwołani odpowiadajšcy za handel i negocjowanie zagranicznych umów przemysłowych Maciej Lew-Mirski i inni członkowie zarzšdu: Adam Lesiński i Szczepan Ruman. Posadę, według naszych informacji, zachowa wiceprezes Robert Gut.

Wœród kandydatów do objęcia posad w zarzšdzie PGZ wymieniani sš Jakub Skiba, były wiceminister i zastępca Mariusza Błaszczaka w MSWiA, dziœ szef Polskiej Wytwórni Papierów Wartoœciowych i Jakub Marcin Opara, zwišzany z PiS prezes Stadionu PGE Narodowego.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL