Przegląd prasy: Populiści rozbici o holenderskie poldery

aktualizacja: 16.03.2017, 08:53
Tomasz Pietryga
Tomasz Pietryga
Foto: rp.pl

Skarbówka nie rozstrzyga wątpliwości na korzyść podatników, choć ma taki obowiązek- pisze dziś na czołówce „Rzeczpospolita” w tekście „Fiskus głuchy na prawo”. Dziennik donosi, że przepis, który nakazywał urzędnikom takie postępowanie, nie działa. Fiskus nie zastosował go ani razu. Chodzi o zasadę rozstrzygania wątpliwości na korzyść podatników, która obowiązuje od 1 stycznia 2016 r. Miała uzdrowić relacje z urzędnikami i ułatwić życie przedsiębiorcom.

REDAKCJA POLECA
16.03.2017
Szef MSZ Turcji: bez różnicy między Ruttem a "faszystą Wildersem"
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

W dzienniku równie ciekawy tekst o próbach zachęcenia Polaków do czytania książek. „Odliczenia nawet kilkaset złotych rocznie dla miłośników książki – to propozycja Polskiej Izby Książki. Pomysłem zainteresowało się Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Resort potwierdza, że analizuje projekt. I choć zastrzega, że prace są w toku i rozważa różne rozwiązania, wśród nich jest ulga w PIT na zakup książek”.

W „Gazecie Wyborczej” kolejna garść historii o zamieszaniu w polskiej armii. „Przyczyną dymisji świetnie wyszkolonego generała- dowódcy w siłach specjalnych gen. Jerzego Guta jest nominowanie przez ministra Macierewicza na dowódcę GROM-u skompromitowanego oficera- alarmuje Wyborcza. W dzienniku również o wyborach w Holandii. W tekście „Atak Wildersa odparty” GW informuje z ulgą, że dzięki mobilizacji Holendrów do władzy nie doszedł skrajnie prawicowy populista Geert Wilders przywódca antyimigranckiej i antyunijnej Partii na rzecz Wolności (PVV).

W podobnym tonie dziś holenderskie wybory komentuje „Dziennik Gazeta Prawna” w tekście „Populiści przegrali ćwierćfinał”. Fala populizmu jaka wzbiera od jakiegoś czasu w Europie rozbiła się o holenderskie poldery”. Chociaż- jak pisze DGP – „Wilders wprowadził do parlamentu więcej swoich przedstawicieli niż w poprzednich wyborach”. W DGP również ciekawa informacja, że Polacy „polubili przyjemności”. „ W ciągu dekady wyraźnie zmieniły się nasze nawyki zakupowe. Mniej pieniędzy przeznaczamy na żywność, za to coraz więcej na zdrowie, rekreację czy wyposażenie mieszkań” – donosi DGP.

„Puls biznesu” natomiast informuje w tekście „Mentalność 2.0 zawita na GPW”, że „członek Rady Giełdy do czerwca będzie p.o. prezesa giełdy. Zdaniem rynku, ten dynamiczny prawnik z międzynarodowym obyciem to dobry kandydat na ciężkie czasy”.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE