Trybunał wraca ale z mniejszymi emocjami

aktualizacja: 09.03.2016, 07:21

Po miesiącu nieobecności w mediach wraca Trybunał Konstytucyjny. Wtorkowa rozprawa wywołuje jednak dużo mniejsze emocje niż poprzednie.

REDAKCJA POLECA
09.03.2016
Haszczyński: Polska samodzielna, Polska samotna
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

W Rzeczpospolitej na pierwszej stronie główny tekst poświęcony jest zdrowiu.  W tekście zatytułowanym "Legalne leki z marihuaną" piszemy o tym, że Ministerstwo Zdrowia refunduje import środków zawierających tzw. medyczną marihuanę. Lekarze chwalą resort za podjęcie takich działań.

Gazeta informuje też o zbliżającej się wielkiej reformie wymiaru sprawiedliwości. Ministerstwo Sprawiedliwości znalazło sposób na reorganizację sądów i zamierza postawić na sądy średniej wielkości. Będzie więc duże łączenie małych sądów i i dzielenie na mniejsze sądów molochów. 

Gazeta Wyborcza z kolei w tekście zatytułowanym "Nasz głos wolny w Radzie Europy" pisze o tym, że w Polsce dokonuje się rewolucja ustrojowa. Gazeta przywołuje słowa Jarosława Kurskiego, pierwszego zastępcy redaktora naczelnego Gazety Wyborczej: Wolne media są jedynym gwarantem demokracji - mówił wczoraj na w komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy.

O rozpoczętej we wtorek rozprawie przed Trybunałem zaledwie krótka notka. 

Główny tekst Gazety Prawnej przeznaczony jest dla kierowców. W tekście zatytułowanym "kierowcy sfinansują oddziały ratunkowe" dziennik pisze, że stawki ubezpieczenia komunikacyjnego OC wzrosną o kilkanaście procent. Ministerstwo Zdrowia planuje, że część pieniędzy pochodzących ze sprzedaży obowiązkowych ubezpieczeń OC zasili szpitalne oddziały ratunkowe.

Komentarz dnia
Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE