Prokuratorzy składają wnioski o przejście w stan spoczynku

aktualizacja: 27.01.2016, 18:09
Foto: 123RF

W związku z planowanym na marzec połączeniem urzędów prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości ponad setka doświadczonych prokuratorów złożyła wnioski o przejście w stan spoczynku.

REDAKCJA POLECA

Według nieoficjalnych informacji są niepewni swojej przyszłości, nie wiedzą, do których jednostek trafią po reformie i obawiają się utraty np. dodatków funkcyjnych, wliczanych do odpraw.

Chodzi głównie o prokuratury apelacyjne oraz okręgowe, a więc najstarszych stażem prokuratorów.

Prokuratura Generalna nie ujawnia szczegółów. Jednak zauważalny jest na początku tego roku lawinowy wzrost liczby takich wniosków. PG spodziewa się, że ich liczba może przekroczyć nawet 300. Tymczasem w 2014 r. na emeryturę przeszło 128 prokuratorów, a w 2015 r. – 144.

Projektem nowego prawa o prokuraturze zajmuje się Sejm na tym posiedzeniu.

Komentarz dnia
Żródło: Rzeczpospolita

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych". Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE