Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Trump zwrócił kwotę, którš prawnik zapłacił Stormy Daniels?

AFP
Z oœwiadczenia majštkowego Donalda Trumpa, opublikowanego w œrodę wynika, że zapłacił on ponad 100 tysięcy dolarów osobistemu prawnikowi, Michaelowi D. Cohenowi w ramach zwrotu należnoœci za płatnoœć dla osoby trzeciej - pisze "The New York Times".

Z oœwiadczenia, opublikowanego przez Urzšd ds. Etyki Rzšdowej (Office of Government Ethics) nie wynika o jakš stronę trzeciš chodzi. "New York Times" przypomina jednak, że Cohen zapłacił 130 tysięcy dolarów aktorce filmów dla dorosłych, Stephanie Clifford, która twierdziła, że miała romans z Trumpem.

Cohen przyznał, że zapłacił, aby powstrzymać aktorkę, znanš jako Stormy Daniels, przed upublicznieniem historii o romansie przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku.

Z oœwiadczenia wynika, że Cohen zażšdał spłaty należnoœci za wydatki, jakie poczynił w 2016 roku, a Trump spłacił go w 2017 roku. Z oœwiadczenia wynika, że chodzi o kwotę z przedziału 100 tysięcy-250 tysięcy dolarów.

Reprezentujšcy obecnie Trumpa Rudolph W. Giuliani mówił wczeœniej, że Cohen otrzymał między 460 a 470 tysięcy dolarów od Trumpa - a w kwocie tej miały się znaleŸć pienišdze za "nieoczekiwane wydatki" poczynione na rzecz Trumpa.

Ujawnienie płatnoœci z 2016 roku rodzi pytanie, czy Trump nie popełnił błędu nie ujawniajšc tego zobowišzania w ubiegłorocznym oœwiadczeniu majštkowym - pisze "The New York Time".

Z tegorocznego dokumentu wynika, że Trump uznał, że nie był zobowišzany do ujawniania tej płatnoœci, ale zrobił to w tym roku "dla transparentnoœci".

ródło: New York Times

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL