Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Wałęsa: Po czterech miesišcach prezydentury zaprosił mnie prezydent USA

Lech Wałęsa
Fotorzepa, Marian Zubrzycki
"Czy my na pewno wstaliœmy z kolan?" - pyta na Facebooku były prezydent Lech Wałęsa, przypominajšc, że jego do Białego Domu prezydent USA Bill Clinton (w rzeczywistoœci był to George H. W Bush, Clinton został prezydentem dwa lata póŸniej - red.) zaprosił cztery miesišce po tym jak Wałęsa został prezydentem.

Wpis Wałęsy to nawišzanie do faktu, że prezydent Andrzej Duda jak dotšd nie otrzymał zaproszenia do Białego Domu. Duda spotkał się jednak z Trumpem w cztery oczy w czasie wizyty prezydenta USA w Warszawie, w lipcu 2017 roku.

Wałęsa przypomina jednak, że on odbył "długie spotkanie na Florydzie" z Trumpem (chodzi o spotkanie z 2010 roku - Trump nie był wówczas prezydentem - red.). Wspomina również o swojej "długiej rozmowie" z Ronaldem Reaganem i spotkania z prezydentem Georgem H. W. Bushem.

Jednoczeœnie były prezydent podkreœla, że kiedyœ "polityka była trudna", a Polska "nie była przecież w UE, a tym bardziej bliskim sojusznikiem (USA - red.) w NATO".

"Miarš polityki danego kraju bedš zawsze relacje z Stanami Zjednoczonymi i zaproszenie do Białego Domu" - przekonuje Wałęsa.

"Nawet komunista był w Białym Domu" - podkreœla były prezydent nie wskazujšc jednak o kogo chodzi (prawdopodobnie miał na myœli Edwarda Gierka goszczonego w Białym Domu w 1974 roku - red.).

"Czy my aby na pewno wstaliœmy z kolan?" - pyta na koniec Wałęsa.

 

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL