Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Bizneswoman zostanie nowš ambasador USA w Polsce

Siedziba Departamentu Stanu
AgnosticPreachersKid (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
Georgette Mosbacher ma być nowš ambasador USA w Polsce - informuje Onet.

Mosbacher w przeszłoœci zasiadała w narodowym komitecie Partii Republikańskiej - odpowiadała tam za finanse, była też pierwszš kobietš stojšcš na czele stowarzyszenia republikańskich gubernatorów.

Mosbacher organizowała zbiórki na kampanie wyborcze republikańskich kandydatów w wyborach od lat 90-tych. W prawyborach w 2000 roku była szefowš kampanii ubiegajšcego się o prezydenckš nominację Johna McCaina. Organizowała też zbiórki na kampanię prezydenckš George'a W. Busha w 2004 roku.

W latach 90-tych Mosbacher założyła własne przedsiębiorstwo - Georgette Mosbacher Enterprises - zajmujšce się m.in. doradztwem finansowym.

Obecnie ambasadorem w Polsce jest Paul W. Jones, który został wyznaczony na to stanowisko w 2015 roku jeszcze w czasie prezydentur Baracka Obamy.

Mosbacher od dziesięcioleci była podporš republikanów w zdominowanym przez demokratów Nowym Jorku, mieœcie obecnego prezydenta. Tu w luksusowym mieszkaniu przy V Avenue (Pištej Alei) organizowała legendarne przyjęcia z udziałem największych tego œwiata, od George’a W. Busha po Margaret Thatcher, króla Juana Carlosa czy największych aktorów Hollywood. Mosbacher była zaproszona już na 40. urodziny Trumpa. Od tego czasu stale utrzymywali kontakt. Szczególny znak zaufania: miliarder pozwala jej zabrać na pokład swojego samolotu dwa psiaki, choć ma podobno obsesję na punkcie nieskazitelnej czystoœci - pisał w listopadzie Jędrzej Bielecki.

ródło: Onet

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL