Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

CNN: Oprah Winfrey rozważa start w wyborach prezydenckich

afp
Oprah Winfrey poważnie rozważa ubieganie się o urzšd prezydenta Stanów Zjednoczonych - twierdzi CNN powołujšc się na dwóch bliskich przyjaciół telewizyjnej gwiazdy.

Dwaj przyjaciele, którzy zastrzegli sobie anonimowoœć, rozmawiali z CNN Money po przemowie Winfrey podczas niedzielnej ceremonii rozdania Złotych Globów. Według tych Ÿródeł znajomi gwiazdy prywatnie namawiajš jš do startu w wyborach, a rozmowy w tym temacie trwajš już od kilku miesięcy. Sama Winfrey nie podjęła jeszcze decyzji, przedstawiciel jej firmy odmówił zaœ komentarza.

Winfrey prowadziła kampanię dla Baracka Obamy w 2008 roku i poparła Hillary Clinton osiem lat póŸniej. Podczas kampanii tej ostatniej w kontekœcie objęcia urzędu przez kobietę powiedziała: "Ameryko, najwyższy czas abyœmy podjęli takš decyzję". Powiedziała, że będzie to "przełomowy moment". Ale wybory wygrał Donald Trump - według CNN jest to jeden z powodów, dla których niedzielna przemowa na Złotych Globach wzbudziła tyle uwagi.

CNN podkreœla, że chociaż Winfrey nie posiada doœwiadczenia politycznego (i sama jest œwiadoma tego braku), to mogłaby liczyć na pomoc polityków liberalnych, m.in. Baracka i Michelle Obama. Zeszłej wiosny Winfrey razem z prezydenckš parš wybrała się na Tahiti.

Obecnie Winfrey ma wiele zadań: jest prezesem kanały telewizji kablowej OWN, "specjalnym korespondentem magazynu CBS "60 minut" oraz inwestorem w takich firmach jak Weight Watchers.

Niezależnie od planów Winfrey, jej przeciwnicy już przygotowujš się na jej walkę o elekcję. W niedzielę wieczorem krytycy gwiazdy zaczęli publikować jej stare zdjęcia, gdy pozuje z Harveyem Weinsteinem, symbolem upadku obyczajów w Hollywood. Jej fani przedstawiajš jš jednak jako idealnego kandydata anty-Trumpowego. "The Washington Post" cytuje Maryl Streep, która powiedziała, że Winfrey "wystrzeliła rakietę" swoim przemówieniem. - Chcę, żeby kandydowała na prezydenta. Nie sšdzę, żeby miała zamiar się zadeklarować, ale teraz nie ma wyboru - powiedziała amerykańska aktorka.

ródło: rp.pl/ cnn

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL