Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Były doradca Trumpa odchodzi z Breibart News

AFP
Steve Bannon, były doradca prezydenta Donalda Trumpa i szef jego kampanii wyborczej ustšpił zrezygnował ze stanowiska prezesa Breibart News. Decyzja ta nastšpiła to tym, gdy w niedawno wydanej anty-Trumpowej ksišżce Michael Wolffa Bannonowi zostały przypisane kontrowersyjne uwagi pod adresem prezydenta.

Odejœcie Bannona zostało wymuszone przez finansowš patronkę portalu Breitbart.com Rebekah Mercer - twierdzi "New York Times". Bannon nie był w stanie zgasić kontrowersji wywołanych przypisywanymi mu słowami w ksišżce Michaela Wolffa "Fire and Fury: Inside the Trump White House". Były doradca Trumpa miał kwestionować stan zdrowia psychicznego prezydenta oraz dyskredytować jego starszego syna, Donalda Trumpa juniora.

Bannon i Breitbart będš pracować nad płynnym odejœciem - poinformował w oœwiadczeniu dyrektor generalny firmy Larry Solov. Bannon stwierdził, że "jest dumny z tego, co zespół Breitbart osišgnšł w tak krótkim czasie, w kwestii budowania œwiatowej klasy platformy informacyjnej".

Steve Bannon w ostatnich dniach odcinał się w swoich wystšpieniach od słów opublikowanych w ksišżce. W niedzielę oœwiadczył, że jego komentarze zostały skierowane do byłego kierownika kampanii Trumpa, a nie do syna prezydenta. - Moje komentarze były skierowane do Paula Manaforta, wytrawnego specjalisty od kampanii, który ma doœwiadczenie i wiedzę na temat funkcjonowania Rosjan. Powinien był wiedzieć, że sš obłudni, przebiegli, a nie naszymi przyjaciółmi - tłumaczył. Bronił również syna prezydenta Trumpa. - Żałuję, że moja opóŸniona reakcja na sprawozdania dotyczšce Donalda Jr. odwróciła uwagę od historycznych dokonań prezydenta w pierwszym roku jego prezydentury - mówił.

Breitbart.com to portal, który w czasie kampanii wyborczej czynnie wspierał Donalda Trumpa. Krytycy zarzucali mu propagowanie rasizmu i faszyzmu. Sami twórcy identyfikowali się z tzw. alternatywnš prawicš.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL