Prezydent USA

Mike Pence zapewnia: Nie chcę zastąpić Donalda Trumpa

AFP
Mike Pence - wbrew temu co pisze "The New York Times" - nie planuje startowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku - oświadczył sekretarz prasowy wiceprezydenta USA Marc Lotter. Doniesienia "New York Timesa" zdementował też sam Pence.

Lotter nazwał doniesienia gazety "myśleniem życzeniowym" i "fake newsem". Gdyby Pence chciał startować w wyborach w 2020 roku oznaczałoby, że Donald Trump nie ubiegałby się o reelekcję.

Szef gabinetu Pence'a, Nick Ayers, napisał z kolei, że "New York Times' opublikował "kłamstwo" pisząc, że Ayers miał sygnalizować potencjalnym sponsorom, że "Pence chce być gotowy na 2020 rok".

"Nie potrafią wskazać ani jednej osoby, której to powiedziałem" - dodaje Ayers.

Sam Pence napisał w oświadczeniu, że artykuł jest dla niego obraźliwy. Uznał go za próbę doprowadzenia do podziałów w prezydenckiej administracji.

Pence zapewnił, że możliwość pracy z Trumpem jest dla niego zaszczytem. Podkreślił, że w czasie prezydentury Trumpa udało się już stworzyć milion miejsc pracy, rozpocząć odbudowę armii i doprowadzić do upadku Daesh. Dodał, że celem jego i jego współpracowników jest doprowadzenie do reelekcji Trumpa w 2020 roku.

"New York Times" napisał, że grupa współpracowników Pence'a sugerowała sponsorom, że Pence może wystartować w wyborach jeśli Trump nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zdaniem "New York Times'a" w ten sposób zaczęli przedstawiać Pence'a jako "dziedzica Trumpa".

Źródło: ABC News

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL