Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Mike Pence zapewnia: Nie chcę zastšpić Donalda Trumpa

AFP
Mike Pence - wbrew temu co pisze "The New York Times" - nie planuje startowania w wyborach prezydenckich w 2020 roku - oœwiadczył sekretarz prasowy wiceprezydenta USA Marc Lotter. Doniesienia "New York Timesa" zdementował też sam Pence.

Lotter nazwał doniesienia gazety "myœleniem życzeniowym" i "fake newsem". Gdyby Pence chciał startować w wyborach w 2020 roku oznaczałoby, że Donald Trump nie ubiegałby się o reelekcję.

Szef gabinetu Pence'a, Nick Ayers, napisał z kolei, że "New York Times' opublikował "kłamstwo" piszšc, że Ayers miał sygnalizować potencjalnym sponsorom, że "Pence chce być gotowy na 2020 rok".

"Nie potrafiš wskazać ani jednej osoby, której to powiedziałem" - dodaje Ayers.

Sam Pence napisał w oœwiadczeniu, że artykuł jest dla niego obraŸliwy. Uznał go za próbę doprowadzenia do podziałów w prezydenckiej administracji.

Pence zapewnił, że możliwoœć pracy z Trumpem jest dla niego zaszczytem. Podkreœlił, że w czasie prezydentury Trumpa udało się już stworzyć milion miejsc pracy, rozpoczšć odbudowę armii i doprowadzić do upadku Daesh. Dodał, że celem jego i jego współpracowników jest doprowadzenie do reelekcji Trumpa w 2020 roku.

"New York Times" napisał, że grupa współpracowników Pence'a sugerowała sponsorom, że Pence może wystartować w wyborach jeœli Trump nie będzie ubiegał się o reelekcję. Zdaniem "New York Times'a" w ten sposób zaczęli przedstawiać Pence'a jako "dziedzica Trumpa".

ródło: ABC News

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL