Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prezydent USA

Pozwali Donalda Trumpa za banowanie na Twitterze

AFP
Grupa użytkowników Twittera, zablokowanych przez Donalda Trumpa, złożyła pozew przeciwko niemu, twierdzšc, że blokowanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych użytkowników w sieci społecznoœciowej to zachowanie sprzeczne z amerykańskš konstytucjš.

Pozew przeciwko Donaldowi Trumpowi, sekretarzowi prasowemu Seanowi Spicerowi i dyrektorowi social mediów Danowi Scavino, został złożony we wtorek przez siedem osób.

W uzasadnieniu pozwu jego autorzy piszš, że Twitter jest publicznym forum podlegajšcym pierwszej poprawki do konstytucji, a skoro prezydenckie konto @realDonaldTrump jest używane do ogłaszania oficjalnych komunikatów rzšdowych, to powinno być dostępne dla wszystkich. W pozwie zawarty jest wniosek o odblokowanie zbanowanych użytkowników.

- Twitter pozwala zwykłym obywatelom na bezpoœredni kontakt z urzędnikami państwowymi i debatowanie nad zagadnieniami publicznymi w dokładnie taki sam sposób, w jaki mogliby spotkać się podczas spaceru w parku publicznym, czy podczas zebrania w ratuszu - stwierdził adwokat powodów.

Autorzy pozwu oœwiadczyli, że zostali zablokowani przez Trumpa po wyrażeniu krytyki względem tweetów prezydenta. Wczeœniej napisali oficjalny list w tej sprawie, proszšc o odblokowanie, ale - jak twierdzš - nie doczekali się odpowiedzi. Sam Twitter nie wydał komentarza w tej sprawie.

ródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL