Prezydent USA

Pozwali Donalda Trumpa za banowanie na Twitterze

AFP
Grupa użytkowników Twittera, zablokowanych przez Donalda Trumpa, złożyła pozew przeciwko niemu, twierdząc, że blokowanie przez prezydenta Stanów Zjednoczonych użytkowników w sieci społecznościowej to zachowanie sprzeczne z amerykańską konstytucją.

Pozew przeciwko Donaldowi Trumpowi, sekretarzowi prasowemu Seanowi Spicerowi i dyrektorowi social mediów Danowi Scavino, został złożony we wtorek przez siedem osób.

W uzasadnieniu pozwu jego autorzy piszą, że Twitter jest publicznym forum podlegającym pierwszej poprawki do konstytucji, a skoro prezydenckie konto @realDonaldTrump jest używane do ogłaszania oficjalnych komunikatów rządowych, to powinno być dostępne dla wszystkich. W pozwie zawarty jest wniosek o odblokowanie zbanowanych użytkowników.

- Twitter pozwala zwykłym obywatelom na bezpośredni kontakt z urzędnikami państwowymi i debatowanie nad zagadnieniami publicznymi w dokładnie taki sam sposób, w jaki mogliby spotkać się podczas spaceru w parku publicznym, czy podczas zebrania w ratuszu - stwierdził adwokat powodów.

Autorzy pozwu oświadczyli, że zostali zablokowani przez Trumpa po wyrażeniu krytyki względem tweetów prezydenta. Wcześniej napisali oficjalny list w tej sprawie, prosząc o odblokowanie, ale - jak twierdzą - nie doczekali się odpowiedzi. Sam Twitter nie wydał komentarza w tej sprawie.

Źródło: CNN

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL