Prawo

#RZECZoPRAWIE - Anna Wojda: pierwsze konfiskaty firm, ograniczenie optymalizacji podatkowych, kolejni podatnicy skreślani z rejestru VAT

W poniedziałkowej #RZECZoPRAWIE o godz. 13. gośćmi Anny Wojdy byli Beata Wojdak, prokurator z Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, Kamil Lewandowski, doradca podatkowy w FL Tax i Jerzy Martini, partner w Martini i Wspólnicy.

1. Beata Wojdak, prokurator z Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej opowie o pierwszych konfiskatach firm, które nie należą do przedsiębiorców, a służyły do przestępstwa (tzw. konfiskata rozszerzona). Przepisy obowiązują od niedawna, było wiele zastrzeżeń, gdy wchodziły w życie. Jak się sprawdzają w praktyce, zwłaszcza, że są pierwsze przypadki ich zastosowania.

2. Kamil Lewandowski, doradca podatkowy w FL Tax: Ministerstwo Finansów chce ograniczyć optymalizacje podatkowe, czemu  ma to służyć? Choć pomysły są dobre, to niektóre rozwiązania doprowadzą do skutków odwrotnych od zamierzonych.

3. Jerzy Martini, partner w Martini i Wspólnicy: kolejni podatnicy są skreślani z rejestru VAT, dla ich kontrahentów oznacza to problemy - jakie i czy da się ich uniknąć?

Źródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL