#RZECZoPRAWIE - Anna Wojda: pierwsze konfiskaty firm, ograniczenie optymalizacji podatkowych, kolejni podatnicy skreślani z rejestru VAT

aktualizacja: 17.07.2017, 12:29

W poniedziałkowej #RZECZoPRAWIE o godz. 13. gośćmi Anny Wojdy byli Beata Wojdak, prokurator z Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej, Kamil Lewandowski, doradca podatkowy w FL Tax i Jerzy Martini, partner w Martini i Wspólnicy.

REDAKCJA POLECA
17.07.2017
#RZECZoPRAWIE - Jerzy Martini: koniec klimatu do robienia "wałków" na VAT
kariera
Jak przekonać szefa do awansu?

1. Beata Wojdak, prokurator z Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej opowie o pierwszych konfiskatach firm, które nie należą do przedsiębiorców, a służyły do przestępstwa (tzw. konfiskata rozszerzona). Przepisy obowiązują od niedawna, było wiele zastrzeżeń, gdy wchodziły w życie. Jak się sprawdzają w praktyce, zwłaszcza, że są pierwsze przypadki ich zastosowania.

2. Kamil Lewandowski, doradca podatkowy w FL Tax: Ministerstwo Finansów chce ograniczyć optymalizacje podatkowe, czemu  ma to służyć? Choć pomysły są dobre, to niektóre rozwiązania doprowadzą do skutków odwrotnych od zamierzonych.

3. Jerzy Martini, partner w Martini i Wspólnicy: kolejni podatnicy są skreślani z rejestru VAT, dla ich kontrahentów oznacza to problemy - jakie i czy da się ich uniknąć?

Żródło: rp.pl

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.

POLECAMY

KOMENTARZE