Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo karne

Sšd zwrócił prokuraturze sprawę Kajetana P.; ta składa zażalenie

123RF
Sšd zwrócił warszawskiej prokuraturze okręgowej sprawę Kajetana P. oskarżonego o brutalne zabójstwo tłumaczki języka włoskiego, w celu uzupełnienia œledztwa. Prokuratura złożyła zażalenie na to postanowienie sšdu.
Z informacji, do których dotarła PAP wynika, że sšd wskazał m.in. na koniecznoœć przeprowadzenia konfrontacji biegłych psychiatrów i psychologów z obu zespołów biegłych wypowiadajšcych się w zakresie poczytalnoœci oskarżonego, doręczenie oskarżonemu i jego obrońcy kopii opinii psychiatrycznej oraz sporzšdzenie czytelnych odpisów protokołów zeznań œwiadków oraz jednego protokołu przesłuchania podejrzanego. "Prokuratura Okręgowa w Warszawie nie zgadza się z decyzjš sšdu, uznajšc argumentację zawartš w postanowieniu za całkowicie bezpodstawnš. Prokurator skierował do sšdu zażalenie na powyższe postanowienie" - powiedział PAP, pytany o to rzecznik prokuratury Łukasz Łapczyński. Akt oskarżenia ws. Kajetana P. został skierowany do sšdu w połowie lipca br. 27-letni P. został oskarżony o brutalne zabójstwo w 2016 r. tłumaczki języka włoskiego i napaœć na policjanta oraz biegłš psycholog.
3 lutego 2016 r. Kajetan P. - pod pozorem rozpoczęcia nauki języka włoskiego - spotkał się z tłumaczkš Katarzynš J. w jej mieszkaniu na warszawskiej Woli. Tam - jak wynika z ustaleń œledczych - zabił jš nożem; by ukryć zwłoki i uniknšć odpowiedzialnoœci, rozczłonkował je i przewiózł je do wynajmowanego przez siebie mieszkania. Następnie uciekł. Zatrzymano go po 11 dniach na Malcie i przekazano stronie polskiej.
ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL