Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo karne

Pierwsze skutki działania jawnego rejestru gwałcicieli i pedofilów

123RF
W jednym z małopolskich miast rodzice dzięki rejestrowi Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym zdemaskowali pedofila.

Od poniedziałku 1 stycznia nazwiska i inne dane najgroŸniejszych gwałcicieli i pedofilów sš w pełni jawne. Zostały zamieszczone w Internecie, w ogólnodostępnej częœci Rejestru Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.

Jak informuje Ministerstwo Sprawiedliwoœci, które jest autorem ustawy o przeciwdziałaniu zagrożeniom przestępczoœciš na tle seksualnym, w częœci ogólnodostępnej znalazły się imiona i nazwiska oraz fotografie 768 osób. – To głównie pedofile, którzy dopuœcili się gwałtów na dzieciach poniżej 15. roku życia i sprawcy gwałtów popełnionych ze szczególnym okrucieństwem – podaje resort.

Mimo, iż rejestr jest ogólnodostępny od wczoraj, sš już pierwsze skutki jego działania. Jak podaje RMF FM, dzięki rejestrowi w jednym z miast Małopolski rodzice odkryli, że w domu kultury zatrudniony jest pedofil. Teraz mężczyzna straci pracę, ale kłopoty będzie miał także dyrektor domu kultury, bowiem mimo obowišzku nie sprawdził, czy zatrudniany przez niego mężczyzna nie figuruje w rejestrze pedofilów - grozi za to grzywna lub nawet areszt.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL