Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Tarczyński o aresztowaniu Gawłowskiego: Program "Cela plus" wdrożony w życie

tv.rp.pl
- Nie tylko Gawłowski, ale cała koalicja PO-PSL powinna być osšdzona, nie tylko przez społeczeństwo – a to się wydarzy już niebawem w trakcie wyborów samorzšdowych – ale także przez sšd - powiedział Dominik Tarczyński, poseł PiS, komentujšc w Radiu Maryja aresztowanie Stanisława Gawłowskiego, sekretarza generalnego PO.

Gawłowski w pištek usłyszał pięć zarzutów, w tym trzy o przestępstwa korupcyjne. Został zatrzymany po tym, jak stawił się na przesłuchanie. Wczoraj sšd zdecydował o aresztowaniu polityka PO na trzy miesišce. Złożenie zażalenia na decyzję o tymczasowym aresztowaniu posła zapowiedział reprezentujšcy go Roman Giertych.

Właœnie słowa Giertycha skrytykował w rozmowie z Radiem Maryja Dominik Tarczyński. - Słyszeliœmy już od dawna: "Wolne sšdy, wolne sšdy, wolne sšdy". Słyszeliœmy te okrzyki, słyszeliœmy to, co opozycja mówiła. A teraz nagle Roman Giertych, ten, który wolnych sšdów bronił, odważa się – chociaż nie powinien – krytykować decyzję sšdu - powiedział poseł PiS.

- Sšdy sš wolne i dobre wtedy, kiedy sš po myœli tych, którzy majš problemy z prawodawstwem. I jestem zaskoczony, że Roman Giertych, jako doœwiadczony mecenas, doœwiadczony polityk, odważył się na takš opinię. To jest nieetyczne, oczywiœcie bardzo mocno pokazujšce hipokryzję. Tu nie chodzi o żadne wolne sšdy, nie chodzi o władze sšdowniczš, ale chodzi o sšdy, które będš podległe opozycji i tym, którzy przez 8 lat nimi zarzšdzali - kontynuował Tarczyński.

Zdaniem polityka PiS Stanisław Gawłowski "nie tylko 3 miesišce powinien spędzić w areszcie, ale powinien spędzić tyle czasu w więzieniu, ile orzeknie niezawisły sšd". - Nie tylko Gawłowski, ale cała koalicja PO-PSL powinna być osšdzona, nie tylko przez społeczeństwo – a to się wydarzy już niebawem w trakcie wyborów samorzšdowych – ale także przez sšd - stwierdził.

- Wielokrotnie społeczeństwo domagało się programu "Cela plus" i ten program zostaje właœnie wdrożony w życie - dodał Tarczyński. - Każdy, kto złamał prawo poniesie konsekwencje zgodnie z zasadami prawnymi demokratycznego państwa - zapowiedział.

ródło: rp.pl/ Radio Maryja

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL