Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Poseł PiS do dziennikarza: Wstydu mam ci narobić?

Poseł Prawa i Sprawiedliwoœci Dominik Tarczyński
rp.pl
"Redaktorze, dobra rada: Nie zaczepiaj mnie bo już kilku takich jak Ty przekonało się, że to antyskuteczne i nieprzyjemne" - napisał na Twitterze poseł PiS Dominik Tarczyński kierujšc te słowa do dziennikarza Onetu Janusza Schwertnera.

"Wstydu przy ludziach mam Ci narobić? Skończyła się dyktatura łżemediów. Nikt się Was nie boi. Wręcz przeciwnie. Gardzę waszymi #FakeNews" - napisał Tarczyński.

Wczeœniej dziennikarz Onetu skomentował wpis zastępcy redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" Michała Szułdrzyńskiego, który opisywał jak w metrze mężczyzna pytał go czy (Andrzej) "Stankiewicz od Ruskich czy od Niemców bierze" (w domyœle - pienišdze).

 

"To nic. Gorzej, że podobnie uważa na przykład Dominik Tarczyński. (...) czołowy polityk obozu władzy. I tak mocno w to wierzy, że szykuje ustawę, pozwalajšcš takich dziennikarzy odgórnie dyscyplinować" - napisał Schwertner.

Onet we wtorek ujawnił treœć notatki ze spotkania polskich dyplomatów m.in. z bliskim współpracownikiem Rexa Tillersona. Z notatki wynikało, że USA do czasu zmian w znowelizowanej ustawie o IPN zamrażajš kontakty z Polskš na wysokim szczeblu. W dniu publikacji materiału Departament Stanu poinformował, że nie zawiesza kontaktów z Polskš, ale przypomniał jednoczeœnie o zaniepokojeniu z powodu kształtu nowelizacji ustawy o IPN. Rzeczniczka Departamentu Stanu nie odniosła się natomiast do samej notatki.

W œrodę MSZ poinformował o złożeniu zawiadomienia o podejrzeniu przestępstwa w zwišzku z ujawnieniem wewnętrznej notatki resortu dziennikarzom.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL