Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Sobecka: To Toruniowi należy się siedziba WOT

Anna Sobecka
Fotorzepa, Bartosz Jankowski
Posłanka PiS Anna Sobecka domaga się od szefa MON wyjaœnień, dlaczego siedziba Wojsk Ochrony Terytorialnej ma być w Bydgoszczy, a nie w Toruniu. "To bulwersujšce" - pisze w interpelacji.

Interpelacja Sobeckiej dotyczy decyzji umieszczenia dowództwa Kujawsko-Pomorskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Bydgoszczy.

Według Sobeckiej za kadencji ministra Antoniego Macierewicza ustalono, że dowództwo będzie miało siedzibę w Toruniu. Bydgoszcz nie była brana pod uwagę z powodu braku odpowiednich warunków lokalowych w tym mieœcie.

Teraz jednak, gdy szefem MON został Mariusz Błaszczak, zmieniono tę decyzję - dowództwo ma trafić do Bydgoszczy, która ma o jednš 1,5 raza więcej mieszkańców i jest uznawana za polskš stolice NATO.

"Nie kryję zaskoczenia tš nagłš decyzjš oraz wyrażam stanowczy sprzeciw wobec tej zmiany" - napisała w interpelacji do Błaszczaka posłanka. Argumentuje, że Toruń zapewni WOT zaplecze techniczne i infrastrukturę wojskowš, a dzięki nowej inwestycji znajdš w niej pracę torunianie.

Sobecka domaga się od ministra Błaszczaka wyjaœnień w zwišzku ze zmianš decyzji i odpowiedzi na pytanie, czy możliwy jest powrót do pierwotnego wyboru.

Bydgoszcz i Toruń od dawna rywalizujš ze sobš w każdym przypadku, gdy w Kujawsko-Pomorskiem ma powstać  jakaœ ważna instytucja. Anna Sobecka postanowiła zawalczyć o przywrócenie siedziby dowództwa WOT w mieœcie, z którym jest zwišzana - tu kończyła studia i pracowała jako spikerka Radia Maryja. Od 1997 roku z Torunia właœnie nieprzerwanie startuje w wyborach parlamentarnych.

ródło: Onet.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL