Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Szczepkowska do PiS: cišgniecie ten kraj w otchłań

Fotorzepa, Darek Golik
- Mam nadzieję. że będę mogła ogłosić koniec bezprawia PiS-u - napisała Joanna Szczepkowska.

We wtorek komisja sprawiedliwoœci przyjęła, wraz z poprawkami PiS, projekt prezydenta ws. KRS. Sejm miałby wybierać członków Rady większoœciš 3/5 głosów w obecnoœci, co najmniej połowy ustawowej liczby, głosujšc na listę kandydatów. W przypadku niedokonania wyboru w tym trybie, Sejm wybierałby członków Rady bezwzględnš większoœciš głosów, głosujšc na wczeœniej zgłoszonš listę. Każdy klub poselski mógłby wskazywać nie więcej niż dziewięciu kandydatów do Rady.

W najbliższš œrodę w Sejmie odbędzie się II czytanie prezydenckich projektów o Sšdzie Najwyższym oraz o Krajowej Radzie Sšdownictwa. 

Podczas obrad kierowanej przez Stanisława Piotrowicza Sejmowej Komisji Sprawiedliwoœci i Praw Człowieka jeden z posłów PiS powiedział, że "na salę powinna wejœć Joanna Szczepkowska i powiedzieć, dzisiaj skończył się w Polsce komunizm". To nawišzanie do słów aktorki, która w Dzienniku Telewizyjnym powiedziała: "Proszę Państwa, 4 czerwca 1989 roku skończył się w Polsce komunizm."

Szczepkowska słowa polityka PiS skomentowała na swoim profilu na Facebooku. "Na Komisji Sprawiedliwoœci prowadzonej haniebnie przez Stanisława Piotrowicza, pod koniec obrad, które zatwierdziły haniebny projekt ustawy o SN, ktoœ z PiS powiedział – teraz powinna tu wejœć Joanna Szczepkowska i powiedzieć, dzisiaj skończył się w Polsce komunizm" - napisała aktorka.

"Chciałabym teraz zacytować słowa posła Jarosława Kaczyńskiego: „ nie wycierajcie sobie swoich zdradzieckich mord nazwiskiem” ( koniec cytatu ) osoby, która nie chce mieć z Wami nic wspólnego. Gdybym była na tej sali, powiedziałabym: cišgniecie ten kraj w otchłań, żerujšc na naiwnoœci ludzkiej. Tak postępowała komuna. Mam nadzieję. że będę mogła kiedyœ ogłosić koniec bezprawia PiS-u" - dodała.

ródło: rp.pl

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL