Prenumerata 2018 ju˜ż w sprzedża˜y - SPRAWD˜!

Prawo i Sprawiedliwoœć

Anna Siarkowska: PiS jest mniej wolnorynkowy, niż kiedy rzšdził za pierwszym razem

tv.rp.pl
- Prawo i Sprawiedliwoœć jest dziœ dużo mniej wolnorynkowe, niż było wtedy, kiedy rzšdziło za pierwszym razem. Natomiast sš takie obszary wspólne, w których możemy współdziałać - powiedziała Anna Siarkowska, która wraz z Małgorzatš Janowskš ogłosiła założenie Partii Republikańskiej i dołšczyła do sejmowego klubu Zjednoczonej Prawicy.

- Do tej pory Republikanie angażowali się w różne ruchy polityczne, byliœmy rozproszeni i nie mieliœmy własnej reprezentacji, własnej partii politycznej. Dziœ się to zmienia, jesteœmy zjednoczeni i razem, w ramach właœnie Partii Republikańskiej, będziemy częœciš Zjednoczonej Prawicy - mówiła Siarkowska w TVP Info.

- Należy pamiętać, że Republikanie już od dawna wspierali "dobrš zmianę". Nasi członkowie (...) wspierali dzisiejszy rzšd, pełnišc różne funkcje, w tym funkcje sekretarzy stanu - dodała polityk. - Dla nas jest to dziœ naprawdę wielki dzień, wielka szansa, wreszcie możemy być razem i możemy wspólnie działać dla dobra Polski. Oczywiœcie mamy tego œwiadomoœć, że nie jesteœmy w stanie zmienić wszystkiego, Prawo i Sprawiedliwoœć jest dziœ dużo mniej wolnorynkowe, niż było wtedy, kiedy rzšdziło za pierwszym razem. Natomiast sš takie obszary wspólne, w których możemy współdziałać, w szczególnoœci obrona narodowa, prawo do posiadania broni czy polityka prorodzinna. I w tych obszarach będziemy na pewno wykazywać naszš merytorycznš aktywnoœć - mówiła posłanka, która do Sejmu dostała się z list Kukiz'15.

Siarkowska stwierdziła, że dzięki dołšczeniu do klubu Zjednoczonej Prawicy "œrodowisko republikańskie nareszcie mogło być zjednoczone". - Republikanie sš dziœ zarówno w PiS, w Polsce Razem, w partii Wolnoœć, a także w innych ugrupowaniach. Natomiast dzisiaj jest ten moment przełomowy, moment, w którym zakładamy Partię Republikańskš i wreszcie mamy coœ swojego - powiedziała.

- To, na czym chcielibyœmy się w głównej mierze oprzeć, czym chcielibyœmy się zajšć, to sš właœnie sprawy, które sš nam od lat bliskie, od lat w tym obszarze działamy - myœlę tutaj o sferze bezpieczeństwa, polityki demograficznej i prorodzinnej oraz oczywiœcie o kwestiach ekonomii - o niskich podatkach - dodała goœć TVP Info.

- Jako Republikanie chcielibyœmy oprócz tego, że oczywiœcie będziemy głosować i głosujemy za uszczelnieniem systemu podatkowego, walczšc chociażby czy z mafiš VAT-owskš, czy mafiš paliwowš, wolelibyœmy jeszcze głosować za niższymi podatkami. Ale myœlę, że na wszystko przyjdzie czas - zapowiedziała Anna Siarkowska.

ródło: rp.pl/ tvp info

WIDEO KOMENTARZ

REDAKCJA POLECA

NAJNOWSZE Z RP.PL